Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy

Дата публікації: 23.05.2024

Miasto Katowice oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamiają specjalną linię na studenckie Juwenalia. Autobusy, oznaczone jako S1, będą kursować między przystankami Katowice Sądowa a Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Przejazdy będą bezpłatne.

Juwenalia Śląskie 2024 będą odbywać się na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach od 23 do 25 maja i to właśnie w tych dniach uruchomiona zostanie specjalna linia S1. Jej trasa będzie wiodła przez ścisłe centrum miasta – od Centrum Przesiadkowego Sądowa, m.in. przez Dworzec oraz ulicami Francuską i Jagiellońską, do przystanku Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Najbliższym przystankiem dla uczestników koncertów będzie Muchowiec Droga do Lotniska. Połączenia będą realizowane od ok. godz. 17:30 do ok. godz. 3. Największa częstotliwość połączeń została zaplanowana po zakończeniu koncertów – wówczas autobusy będą odjeżdżać w kierunku CP Sądowa co 10 minut. Przejazdy linią S1 będą bezpłatne.

Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM, komentuje: - Chcemy, aby uczestnicy Juwenaliów Śląskich mogli bezpiecznie dotrzeć na miejsce wydarzenia oraz wrócić do domów. Dlatego, we współpracy z Miastem Katowice, uruchamiamy specjalną linię S1, która zapewni bezpłatny transport podczas tych trzech dni. Mamy nadzieję, że inicjatywa spotka się z pozytywnym odbiorem i ułatwi przemieszczanie się w trakcie Juwenaliów.

Wraz z uruchomieniem specjalnych połączeń, ZTM wprowadza zmianę na linii 110. Autobusy te nie będą od 23 do 25 maja obsługiwać przystanków Muchowiec Park i Muchowiec Korty Pętla.

Остання інформація
Графіка: Nocne prace serwisowe systemów SDIP i reklamacji [Aktualizacja: 28.06.2024 r., godz. 11]
Nocne prace serwisowe systemów SDIP i reklamacji [Aktualizacja: 28.06.2024 r., godz. 11]

W noc z 1 na 2 oraz 2 i 3 lipca 2024 r. przeprowadzane będą serwisowe prace. Pierwsze z nich będą dotyczyć Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, a drugie systemu reklamacji. W tym czasie niektóre funkcjonalności tych rozwiązań będą niedostępne.

Графіка: Ikarusami bezpłatnie przez cały lipiec
Ikarusami bezpłatnie przez cały lipiec

29 czerwca uruchomiona zostanie pierwsza bezpłatna linia obsługiwana taborem historycznym. Kolejne połączenia zostały zaplanowane na następne, lipcowe weekendy. Wszystko w ramach imprezy pn. "Kierunek GZM".