Kolejny etap przebudowy węzła Giszowiec. Liczne zmiany w komunikacji miejskiej

Data publikacji: 15.04.2022

Prace inwestycyjne na katowickim Giszowcu wkraczają w kolejną fazę. Oznacza to zmiany w organizacji ruchu i konieczność wprowadzenia przez Zarząd Transportu Metropolitalnego nowych tras przejazdów i rozkładów jazdy dla kilku linii autobusowych.

20 kwietnia rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Kolistej i Pszczyńskiej. Zbiegnie się to ze zmianą funkcjonowania komunikacji miejskiej. W rejonie obowiązywania czasowej organizacji ruchu kursują autobusy nr 30, 72, 108, 223, 292, 672N, 695, 906N oraz 920 i to właśnie tym liniom ZTM musi zmienić trasy przejazdu.

Szczegółowy opis objazdów jest dostępny na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty

 

Najnowsze informacje
Grafika: Koniec kursowania linii Z-7 i Z-38
Koniec kursowania linii Z-7 i Z-38

W związku z zakończeniem budowy kładki dla pieszych nad torami kolejowymi na Załężu oraz wiaduktu nad torami kolejowymi w Brynowie od 1 sierpnia zmieni się organizacja komunikacji miejskiej w Katowicach. Zawieszone zostanie kursowanie dwóch linii autobusowej komunikacji zastępczej. Korekty obejmą również rozkłady jazdy linii 130 i 900.

Grafika: Więcej pociągów, łatwiejsze podróże. PKP Intercity integruje się z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią
Więcej pociągów, łatwiejsze podróże. PKP Intercity integruje się z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią

Od 1 sierpnia z Metrobiletem 30-dniowym będzie można podróżować pociągami PKP Intercity po Metropolii. Pasażerowie zyskają większą liczbę połączeń, aby szybciej dotrzeć do celu. Te udogodnienia dla podróżnych to efekt porozumienia krajowego przewoźnika z GZM