Kupon zamiast biletu. Transport GZM wspiera Industriadę
Uczestnicy Industriady nie będą potrzebować biletów. 7 czerwca komunikacja miejska będzie dla nich bezpłatna. W czasie podróży wystarczy mieć wydrukowany lub pobrany na telefon specjalny kupon. Autobusami lub tramwajami będzie można dojechać do większości obiektów organizujących festiwalowe wydarzenia w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
W tym roku przypada 16. edycja Industriady. Festiwal odbędzie się 7 czerwca w 32 miejscowościach i będzie składać się na niego 469 wydarzeń. Podobnie jak w poprzednich latach uczestnicy Industriady będą mogli w pobliże wielu organizowanych atrakcji bezpłatnie dojechać komunikacją miejską Transport GZM. Upoważniać będzie do tego kupon. Można go wygenerować wypełniając specjalny formularz. Jest on dostępny wraz ze szczegółowymi informacjami opisującymi zasady skorzystania z niego na stronie festiwalu w zakładce Transport. – Kuponu nie trzeba drukować. Wystarczy go pobrać na telefon i okazać podczas kontroli. Jest ważny 7 czerwca od godz. 00:00 do 23:59 – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. – Przed skorzystaniem z naszej oferty warto – po pierwsze – pospieszyć się i wygenerować kupon, bo ich liczba jest ograniczona i – po drugie – sprawdzić sobotni rozkład jazdy – dodaje Michał Wawrzaszek.
Jak zaplanować dojazd na industriadowe wydarzenie?
Aby zaplanować dojazd do wybranego przez siebie obiektu uczestniczącego w Industriadzie można wejść na stronę internetową ZTM lub Transport GZM. W wyszukiwarce połączeń wystarczy wpisać miejsce początkowe i końcowe podróży. Ważne jest też, aby ustawić odpowiednią datę (7 czerwca) i godzinę. Po kliknięciu „Wyszukaj połączenie” system zaproponuje opcje dojazdu.
Zainteresowani, w celu zaplanowania podróży lub w przypadku innych pytań związanych z komunikacją miejską, mogą również zadzwonić na bezpłatną infolinię ZTM – numer telefonu 800 16 30 30. Jest ona czynna przez całą dobę, także w sobotę.

Tymczasowa zmiana tras dwóch linii metropolitalnych
Od 2 czerwca autobusy linii M1 i M16, jadące w kierunku Gliwic, będą pomijać przystanek Zabrze Rondo Sybiraków. W zamian za to obsłużą inne stanowisko w Zabrzu oraz dodatkowe w Gliwicach. Powodem zmiany tras jest zaplanowany remont Drogowej Trasy Średnicowej.
.jpg)
Frekwencja warta pół miliona złotych – GZM nagrodzi gminę z najwyższą frekwencją
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia uruchamia wyjątkową akcję profrekwencyjną z okazji II tury wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, która odbędzie się 1 czerwca 2025 roku. Gmina, która osiągnie najwyższą frekwencję wyborczą spośród wszystkich 41 gmin wchodzących w skład GZM, otrzyma pół miliona złotych na realizację przedsięwzięcia wybranego wspólnie przez jej mieszkańców.