Majówka z komunikacją ZTM

Дата публікації: 25.04.2023

Przypominamy o kilku ważnych zmianach w rozkładach jazdy, które obowiązywać będą w „długi weekend” majowy.

Zbliża się majówka, a wraz z nią zmiany w funkcjonowaniu kilkuset linii autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych na obszarze ponad 50 gmin, gdzie komunikację miejską organizuje ZTM.

1 maja, czyli w Święto Pracy (poniedziałek) i w Święto Narodowe Trzeciego Maja obowiązywać będą takie same rozkłady jazdy, jak w niedziele i święta (niewakacyjne). Natomiast 2 maja (wtorek), w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, autobusy, tramwaje i trolejbusy kursować będą tak jak w dni robocze, ale nieszkolne/niewakacyjne. 4 i 5 maja nie będzie kursować linia 102. 

Wszystkie komunikaty i rozkłady jazdy znajdują się na specjalnie przeznaczonej do tego stronie – rj.metropoliaztm.pl. Komunikat o zmianach obowiązujących podczas Majówki można znaleźć tutaj. 

Остання інформація
Графіка: Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów
Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów

Po zakończeniu przebudowy pętli Chebzie i rozpoczęciu modernizacji torowiska wzdłuż ul. Dworcowej w Rudzie Śląskiej, wprowadzone zostaną liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zaczną one obowiązywać od najbliższej soboty (25 maja) i obejmą ponad 10 linii tramwajowych.

Графіка: Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy
Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy

Miasto Katowice oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamiają specjalną linię na studenckie Juwenalia. Autobusy, oznaczone jako S1, będą kursować między przystankami Katowice Sądowa a Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Przejazdy będą bezpłatne.