Nowe centrum przesiadkowe w Knurowie-Szczygłowicach

Data publikacji: 11.10.2019

W październiku zaplanowano zakończenie budowy centrum przesiadkowego w Szczygłowicach. Oznacza to wprowadzenie nowej organizacji ruchu w okolicy i zmiany rozkładów jazdy. Modyfikacje dotyczą kilku linii autobusowych.

Na poniedziałek 21 października 2019 br. zaplanowano zakończenie budowy centrum przesiadkowego w Knurowie – Szczygłowicach. W związku z tym zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr: 47, 120, 194, 194N, 195, 236 i 710.

Nastąpią wydłużenia i skrócenia tras, wyłączenia z obsługi przystanków dla wybranych linii lub całkowite likwidacje przystanków. Wprowadzone zostaną korekty godzin odjazdów poszczególnych linii w celu poprawy koordynacji kursów oraz usprawnienia realizacji połączeń przesiadkowych. Dojazd od strony Leszczyn i Pilchowic liniami nr 195 i 236 do kopalni „Szczygłowice” możliwy będzie w systemie przesiadkowym.

Jednocześnie wdrożona zostanie zmiana nazwy przystanku Knurów Cegielnia na Knurów Kosmonautów oraz zmieniony zostanie charakter funkcjonowania następujących przystanków z przystanków stałych na przystanki „na żądanie”:

a)    Szczygłowice Skrzyżowanie,

b)    Krywałd Stadion,

c)    Krywałd Zwycięstwa,

d)    Krywałd Przejazd Kolejowy.

 

Ze szczegółowymi opisami zmian, podzielonymi według linii, można zapoznać się w naszym komunikacie.

Najnowsze informacje
Grafika: Przerwa w działaniu infolinii
Przerwa w działaniu infolinii

W czwartek 23 kwietnia w godzinach 22:00 - 23:00, w związku z zaplanowanymi pracami technicznymi, mogą występować tymczasowe trudności w skontaktowaniu się z konsultantami infolinii.

Grafika: Bezpłatne autobusy i tramwaje na mecz Zagłębie Sosnowiec - ŁKS II Łódź
Bezpłatne autobusy i tramwaje na mecz Zagłębie Sosnowiec - ŁKS II Łódź

Kibice, którzy wybierają się na mecz Zagłębia Sosnowiec z ŁKS II Łódź, będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Wystarczy podczas podróży mieć ważny bilet na to spotkanie lub kartę kibica.