Specjalne autobusy na Juwenalia
Podczas Juwenaliów Śląskich 2026 studenci będą mogli skorzystać ze specjalnego udogodnienia w komunikacji miejskiej Transport GZM. Linia autobusowa S1 połączy centrum Katowic z Muchowcem. Przejazdy będą bezpłatne i będzie można z nich korzystać od 21 do 24 maja.
– Podczas dużych wydarzeń plenerowych komunikacja miejska często jest najszybszym i najwygodniejszym sposobem przemieszczania się. Dlatego we współpracy z Miastem Katowice uruchamiamy linię autobusową, która ułatwi uczestnikom Juwenaliów sprawny dojazd i powrót po koncertach – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego.
Trasa linii została wyznaczona w taki sposób, aby umożliwić dogodny dojazd m.in. z Centrum Przesiadkowego Sądowa i śródmieścia Katowic do rejonu Katowickiego Parku Leśnego. Autobusy linii S1 będą kursować od popołudnia w czwartek (21 maja) do późnych godzin nocnych z soboty na niedzielę (z 23 na 24 maja) pomiędzy centrum Katowic a Muchowcem. Połączenia będą realizowane nawet co 12 minut przed koncertami oraz co 10 minut po ich zakończeniu. W późniejszych godzinach nocnych częstotliwość kursowania będzie wynosić 15 minut. Najbliższym przystankiem dla uczestników wydarzenia będzie przystanek Muchowiec Droga do Lotniska.
W związku z organizacją wydarzenia wprowadzone zostaną również czasowe zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowej 110. Od 21 do 24 maja autobusy tej linii nie będą obsługiwać przystanków Muchowiec Park oraz Muchowiec Korty Pętla. Wszystkie kursy realizowane będą na trasie Michałkowice Wyzwolenia – Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy.
Kupon zamiast biletu. Bezpłatny transport z okazji Industriady
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jest oficjalnym organizatorem transportu w trakcie trwania INDUSTRIADY. Uczestnicy tego święta będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej 13 i 14 czerwca w godzinach 6:00-23:59.
Komunikacja miejska wraca pod estakadę w Chorzowie
Pod estakadą w Chorzowie przywrócony zostaje ruch. W związku z tym Zarząd Transportu Metropolitalnego zapowiedział liczne zmiany w komunikacji miejskiej. Najważniejsze z nich zaczną obowiązywać od 9 czerwca i obejmą 10 linii autobusowych oraz 5 tramwajowych.
Zmiana ustawień prywatności - akceptacja cookies