Start dwóch centrów przesiadkowych w Zabrzu. Zaplanowano koncerty i opublikowano rozkłady jazdy

Дата публікації: 08.02.2024

Dziś i jutro oficjalne otwarcia dwóch centrów przesiadkowych w Zabrzu, a od 10 lutego te nowo wybudowane obiekty zaczną być obsługiwane przez prawie 40 linii autobusowych. Na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego zostały już opublikowane wszystkie nowe rozkłady jazdy.

W związku z zaplanowanym uruchomieniem dwóch centrów przesiadkowych, mieszkańców Zabrza i pasażerów komunikacji miejskiej najpierw czekają koncerty (8 i 9 lutego), a potem (10 lutego) zmiany tras poszczególnych linii autobusowych. Nowy układ połączeń ułatwi podróżowanie nie tylko po Zabrzu, ale i do innych miast Metropolii.

Jako pierwsze – 8 lutego – oficjalnie otwarte zostanie Centrum Przesiadkowe Rokitnica. Dzień później, 9 lutego, czeka to ten większy węzeł przesiadkowy, znajdujący przy ul. Goethego. Podczas obydwu uroczystości, w godzinach popołudniowych, UM Zabrze zaplanował koncerty. Wystąpią Skolim, Matt Palmer oraz Verba. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć m.in. na profilu miasta na Facebook’u. Jednocześnie, bo od piątku przez tydzień, Zarząd Transportu Metropolitalnego będzie przeprowadzał na Placu Dworcowym oraz dwóch nowych centrach przesiadkowych akcję informacyjną. Informatorzy terenowi w pobliżu przystanków będą udzielać pasażerom informacji o zmianach w ruchu autobusów.

Centrum Przesiadkowe Goethego będzie obsługiwane przez 33 linie. Zapewnią one połączenia m.in. do Biskupic, Grzybowic, Helenki, Kończyc, Mikulczyc, Pawłowa i Zaborza w Zabrzu oraz do Bytomia, Chorzowa, Gliwic, Katowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Świętochłowic i Tarnowskich Gór. Natomiast w przypadku Centrum Przesiadkowego Rokitnica będzie to 11 linii, dzięki którym będzie można dojechać do takich dzielnic jak Helenka, Mikulczyce, Biskupice i Grzybowice w Zabrzu oraz Bytomia, Chorzowa, Gliwic, Pyskowic, Tarnowskich Gór i Zbrosławic.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZTM w zakładce Komunikaty. – Wprowadzanych zmian jest dużo, dlatego zachęcamy pasażerów do tego, aby sprawdzić rozkłady jazdy przed wyjściem z domu na przystanek – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

Остання інформація
Графіка: Od 22 lipca Katowice z nową mapą tramwajową: tymczasowe autobusy i tramwaje
Od 22 lipca Katowice z nową mapą tramwajową: tymczasowe autobusy i tramwaje

Od 22 lipca pasażerów korzystających z tramwajów w Katowicach czekają liczne zmiany. Powodem utrudnień będą prace torowe zaplanowane w samym centrum miasta. Zarząd Transportu Metropolitalnego, który musiał dostosować do nich ruch na 11 liniach tramwajowych, zapowiedział wprowadzenie modyfikacji, które zminimalizują niedogodności.

Графіка: Nocne prace serwisowe systemów SDIP i reklamacji [Aktualizacja: 28.06.2024 r., godz. 11]
Nocne prace serwisowe systemów SDIP i reklamacji [Aktualizacja: 28.06.2024 r., godz. 11]

W noc z 1 na 2 oraz 2 i 3 lipca 2024 r. przeprowadzane będą serwisowe prace. Pierwsze z nich będą dotyczyć Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, a drugie systemu reklamacji. W tym czasie niektóre funkcjonalności tych rozwiązań będą niedostępne.