Autobusem na Mistrzostwa Świata FIFA U-20 w Tychach
W ten weekend będzie się działo! W Tychach ruszają Mistrzostwa Świata FIFA U-20, jedna z największych imprez sportowych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jeśli zmierzacie na mecze do Tychów, wybierzcie ZTM. 24 maja uruchamiamy dodatkowe linie autobusowe, które bezpłatnie dowiozą wszystkich pasażerów na stadion.
Autobusy zostaną oznaczone jako: S16, S17, S18. Kursy zaplanowaliśmy na wszystkie dni rozgrywek w Tychach (tj. 24, 25, 27, 28, 30, 31 maja oraz 3 i 7 czerwca). To wszystko w celu ułatwienia dojazdu na mecze i powrotu po ich zakończeniu.
Dodatkowe linie wyjadą w trasę około 2 godziny przed rozpoczęciem każdego meczu. Przewidywane są kursy z częstotliwością co 20 minut. S16 kursowała będzie z tyskiego dworca PKP na stadion. Autobus S17 pojedzie w tym samym kierunku zosiedla „Z1”, zahaczając o Jezioro Paprocańskie, lodowisko oraz krytą pływalnię przy ul. Edukacji. Linia S18 ma charakter okrężny. Dojedziemy nią ze stadionu między innymi na osiedla „L”, „R” oraz „U”.
Po zakończeniu meczu z przystanku Tychy Stadion (po stronie stadionu miejskiego) zostaną zapewnione dodatkowe kursy powrotne realizowane po trasach linii S16, S17, S18. Linia S17 w kierunku Paprocan do przystanku Tychy Niepodległości pojedzie ul. Bielską i al. Niepodległości.
Oprócz wyżej wymienionych linii zachęcamy również do korzystania z pozostałych połączeń autobusowych i trolejbusowych kursujących w rejonie stadionu.
Ponadto informujemy, że w dniach rozgrywania meczów wszyscy posiadacze biletów wstępu oraz akredytacji wydanych na okoliczność Mistrzostw Świata FIFA U-20 są uprawnieni do bezpłatnych przejazdów w całej sieci Zarządu Transportu Metropolitalnego oraz na dodatkowych liniach.
fot. Łukasz Sobala

Bezpłatne autobusy i tramwaje na mecz Zagłębia ze Świtem Szczecin
Kibice, którzy wybierają się na mecz Zagłębia Sosnowiec ze Świtem Szczecin będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Wystarczy podczas podróży mieć ważny bilet na to spotkanie lub kartę kibica.

Ogrody Deszczowe GZM: Startuje nabór do 3. edycji
Do 13 maja 2025 r. można zgłaszać udział w kolejnej, trzeciej już edycji wydarzenia edukacyjnego „Ogrody Deszczowe GZM”, organizowanego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. Program skierowany jest do wszystkich typów placówek oświatowych – szkół, przedszkoli, uczelni – a także do organizacji pozarządowych.