Metropolia rozpoczyna integrację biletową z MZK Jastrzębie-Zdrój. Udogodnienia dla mieszkańców Czerwionki-Leszczyn

Дата публікації: 16.12.2022

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz MZK Jastrzębie-Zdrój tworzą zintegrowany system taryfowo-biletowy, który będzie obowiązywał od początku przyszłego roku. 15 grudnia podpisano w tej sprawie porozumienie.

Obecnie między Knurowem (GZM) a Czerwionką–Leszczynami transport pasażerski obsługują cztery linie. Dwie z nich – 194 i 694 obsługuje Zarząd Transportu Metropolitalnego, a pozostałe – 302 oraz 303 są realizowane przez Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju. Obecnie pasażerowie przesiadając się do pojazdów drugiego przewoźnika muszą korzystać z innej taryfy i kupować osobne bilety.

Od 1 stycznia 2023 r. podróżowanie pomiędzy tymi gminami będzie łatwiejsze. Metropolia GZM oraz MZK Jastrzębie-Zdrój podpisały porozumienie w sprawie wprowadzenia zintegrowanego systemu taryfowo-biletowego.

Zintegrowany system obejmie trzy rodzaje biletów miesięcznych:

  • Bilet M1 – 200 zł normalny, 100 zł ulgowy. Ważny w komunikacji miejskiej organizowanej przez MZK na terenie gminy Czerwionka-Leszczyny oraz na terenie jednego, wybranego przez pasażera miasta w komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM.
  • Bilet M2 – 232 zł normalny, 116 zł ulgowy. Ważny w komunikacji miejskiej organizowanej przez MZK na terenie gminy Czerwionka-Leszczyny oraz na terenie dwóch, wybranych przez pasażera miast w komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM.
  • Bilet MS – 252 zł normalny, 126 zł ulgowy. Ważny w komunikacji miejskiej organizowanej przez MZK na terenie gminy Czerwionka-Leszczyny oraz na całej sieci
    w komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM.

Bilety emitowane przez MZK Jastrzębie będzie można kupić za pomocą aplikacji mobilnej „zBiletem”.

Obecnie ZTM obsługuje 55 miast i gmin. W tej liczbie jest 40 gmin wchodzących w skład Metropolii oraz 15 poza jej obszarem.

Tekst porozumienia:

Uchwała nr 318/2022 – Uchwały – Biuletyn Informacji Publicznej Urząd Metropolitalny Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (metropoliagzm.pl)

Остання інформація
Графіка: Masz bilet na mecz Zagłębia? Nie płacisz za podróż
Masz bilet na mecz Zagłębia? Nie płacisz za podróż

Kibice, którzy wybierają się na mecze Zagłębia Sosnowiec z Górnikiem Łęczna i Stalą Rzeszów będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Графіка: GZM zacieśnia współpracę z katowickim lotniskiem
GZM zacieśnia współpracę z katowickim lotniskiem

Już wiadomo, gdzie na lotnisku w Pyrzowicach powstanie stacja ładowania autobusów elektrycznych. Lokalizację ustalili przedstawiciele Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, GZM oraz PKM Świerklaniec. Możliwość ładowania „elektryków” na lotnisku ułatwi funkcjonowanie linii metropolitalnych, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Metropolii i turystów.