Na Rammstein łatwiej i taniej komunikacją miejską
24 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się koncert grupy Rammstein. Dojazd na to wydarzenie i powrót z niego ułatwi Zarząd Transportu Metropolitalnego. Komunikacja miejska może okazać się nie tylko szybszą i bezpieczniejszą, ale również tańszą alternatywą dla samochodu.
Biletów na koncert grupy Rammstein już nie ma. Na stadionie będzie można zatem spodziewać się tłumów, a na pobliskich parkingach braku miejsc. Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza szereg zmian w funkcjonowaniu komunikacji i miejskiej i zachęca do tego, aby na imprezę dojechać i z niej wrócić autobusem lub tramwajem.
Organizator przewozów w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii uruchomi dodatkowe kursy. Część z nich będzie realizowana większymi pojazdami. Są to m.in. linie tramwajowe nr 0, 6, 11, 19 oraz linie autobusowe nr 820, 830 i 840. Ponadto ZTM wydłuży obługiwaną przez linię tramwajową nr 9 trasę oraz skieruje niektóre linie do obsługi przystanku Chorzów AKS.
Przejazd tramwajem lub autobusem, w porównaniu do podróży samochodem, może okazać się nie tylko szybszą i bezpieczniejszą formą dojazdu i powrotu z koncertu. Przedstawiciele ZTM zwracają także uwagę na inny aspekt. Ceny za miejsce w strefie parkingowej zaczynają się od ok. 70 zł, a bilet na tam i powrót autobusem lub tramwajem to koszt rzędu kilku złotych.
Szczegółowe informacje o zaplanowanych zmianach w organizacji komunikacji miejskiej w związku z koncertem grupy Rammstein dostępne są na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego w zakładce Rozkład jazdy - Komunikaty.
Pod Arenę Katowice i z powrotem. Transport GZM uruchamia specjalne autobusy na koncert Miuosha
Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi dodatkowe autobusy na zaplanowany na 20 czerwca koncert Miuosha. Dzięki połączeniom uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość bezpośredniego dotarcia z centrum Katowic pod Arenę Katowice i z powrotem. Kursy będą realizowane nawet co 2 minuty.
Kupon zamiast biletu. Bezpłatny transport z okazji Industriady
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jest oficjalnym organizatorem transportu w trakcie trwania INDUSTRIADY. Uczestnicy tego święta będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej 13 i 14 czerwca w godzinach 6:00-23:59.
Zmiana ustawień prywatności - akceptacja cookies