Nowa taryfa ZTM – integracja oferty ze spółką POLREGIO i przedłużenie sprzedaży biletu „Sieć 180”

Data publikacji: 08.12.2021

Od 12 grudnia zacznie obowiązywać nowa taryfa. Nowością dla pasażerów jest przystąpienie spółki POLREGIO do zintegrowanego systemu taryfowo-biletowego, dzięki czemu na odcinku Katowice – Sławków będą obowiązywać bilety „24+Kolej” oraz Metrobilety „Czerwone” oraz „Cała Metropolia”.

Bilet „24h+Kolej” i wybrane Metrobilety na obsługiwanym przez POLREGIO odcinku Katowice – Sławków

Bilet 24-godzinny dotychczas obowiązywał na całej sieci ZTM oraz na wszystkich liniach kolejowych Kolei Śląskich na obszarze GZM. Od 12 grudnia będzie można również podróżować na tym bilecie na obsługiwanym przez POLREGIO odcinku Katowice – Sławków. Na tym odcinku można podróżować również wybranymi Metrobiletami („Czerwony” oraz „Cała Metropolia”). Dodatkowo w związku z uruchomieniem, przez przewoźnika kolejowego, współfinansowanego przez GZM połączenia Gliwice – Bytom, w pociągach Kolei Śląskich na tym odcinku będą obowiązywać niektóre Metrobilety („Żółty”, „Cała Metropolia”), a także bilety „24h+Kolej”.

Przedłużenie sprzedaży biletu „Sieć 180”

W związku z dużym zainteresowaniem wśród pasażerów specjalnym biletem „Sieć 180” przedłuża się okres jego sprzedaży. Z kolei bilet „Sieć 120” znika z oferty. Ceny pozostają bez zmian.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie ZTM w zakładce Taryfa przewozu.

Najnowsze informacje
Grafika: Kupon zamiast biletu. Bezpłatny transport z okazji Industriady
Kupon zamiast biletu. Bezpłatny transport z okazji Industriady

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jest oficjalnym organizatorem transportu w trakcie trwania INDUSTRIADY. Uczestnicy tego święta będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej 13 i 14 czerwca w godzinach 6:00-23:59.

Grafika: Komunikacja miejska wraca pod estakadę w Chorzowie
Komunikacja miejska wraca pod estakadę w Chorzowie

Pod estakadą w Chorzowie przywrócony zostaje ruch. W związku z tym Zarząd Transportu Metropolitalnego zapowiedział liczne zmiany w komunikacji miejskiej. Najważniejsze z nich zaczną obowiązywać od 9 czerwca i obejmą 10 linii autobusowych oraz 5 tramwajowych.