Pierwsze karty ŚKUP tracą ważność. Sprawdź swoją!

Data publikacji: 06.09.2019

Z końcem września upływa ważność najwcześniej wydanych kart ŚKUP. Dotyczy to zarówno kart spersonalizowanych, jak i niespersonalizowanych. Nową kartę można zamówić bezpłatnie. Osobom, które odbiorą nową kartę przed upływem ważności obecnej, bilety, środki oraz ulgi zostaną przeniesione. Pasażerowie mogą wymienić swoją kartę ŚKUP na 3 miesiące przed upływem daty jej ważności.

Okres żywotności kart ŚKUP został przewidziany na 4 lata. Wraz z końcem tego miesiąca wydawane od 2015 r. karty będą zatem tracić swoją ważność. W związku z tym Zarząd Transportu Metropolitalnego zachęca wszystkich posiadaczy kart ŚKUP do sprawdzenia daty ważności swoich kart oraz ich wymiany. Data ważności nadrukowana jest na każdej karcie w formacie mm/rr. Karta ważna jest do końca miesiąca nadrukowanego na karcie (np. 10/19 oznacza, że karta jest ważna do ostatniego dnia października 2019 r.).

Pasażerowie mogą wymienić swoją kartę ŚKUP na 3 miesiące przed upływem daty jej ważności. Wniosek można złożyć na Portalu Klienta lub w Punktach Obsługi Pasażera i Punktach Obsługi Klienta, których lista znajduje się na stronie organizatora przewozów w zakładce Kontakt – Punkty Obsługi.

Wymiana karty ŚKUP oraz odbiór nowej w ciągu 30 dni od złożenia wniosku i przed upływem daty ważności starej skutkuje przeniesieniem na nową kartę wszystkich zapisanych na starej karcie biletów, środków pieniężnych oraz ulg. Po upływie terminu ważności starej karty wykup uprawnień na niej zapisanych będzie możliwy wyłącznie w trybie reklamacyjnym. Wyrobienie nowej karty z powodu upływu terminu ważności jest bezpłatne.

Zarząd Transportu Metropolitalnego prosi podróżnych o składanie wniosków na wymianę karty ŚKUP z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem ze względu na cykl produkcji kart.

Szczegółowe informacje można uzyskać w punktach obsługi oraz na infolinii.

Najnowsze informacje
Grafika: Nad wodę i w podróż w czasie. Rusza wakacyjna oferta Transport GZM
Nad wodę i w podróż w czasie. Rusza wakacyjna oferta Transport GZM

Wraz z końcem roku szkolnego w komunikacji miejskiej Transport GZM zaczną obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy. Dzięki wprowadzanym przez gminy i Zarząd Transportu Metropolitalnego zmianom m.in. łatwiej będzie dojechać do popularnych kąpielisk. Poza tym na atrakcje związane z transportem zbiorowym mogą liczyć miłośnicy zabytkowych pojazdów.

Grafika: Bezpłatny transport na Kierunek GZM
Bezpłatny transport na Kierunek GZM

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ma już 9 lat, a także setki fantastycznych miejsc i ludzi, których warto poznać. 26, 27 i 28 czerwca będziemy obchodzić święto Metropolii.