Praktyki ZTM docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Дата публікації: 26.05.2022

Podczas Targów CSR, organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbyła się premiera raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. To największy w Polsce przegląd inicjatyw zrównoważonego rozwoju. Zakwalifikowało się do niego aż 6 praktyk ZTM.

Praktyki ZTM zakwalifikowały się po jednej z następujących obszarów: Ład organizacyjny, Prawa człowieka, Praktyki z zakresu pracy, Zagadnienia konsumenckie, Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej oraz Uczciwe praktyki operacyjne. Ostatnia z nich, poświęcona przeciwdziałaniu nadużyciom, została szczególnie wyróżniona przez ekspertów. W raporcie napisano:

"Tylko jedna instytucja zgłosiła projekt przeciwdziałający nadużyciom, co wskazuje, że to niezmiennie pole do rozwoju w polskim biznesie. Program edukacji antykorupcyjnej podjęty przez Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach pozostaje więc w tej dziedzinie inspiracją i punktem odniesienia dla podobnych inicjatyw podejmowanych w przyszłości."

Raport dostępny jest na stronie internetowej Forum Odpowiedzialnego Biznesu. O naszych inicjatywach można przeczytać na stronach 34, 49, 59, 147, 151, 163 i 225.

Остання інформація
Графіка: Дізнайтесь, як користуватися громадським транспортом ZTM
Дізнайтесь, як користуватися громадським транспортом ZTM

Після 31 травня припиняється можливість користування безкоштовним міським громадським транспортом для громадян України, які перетнули кордон у лютому. Інформуємо, де можна купити проїзний квиток і як користуватися міським громадським транспортом ZTM (Транспортного управління агломерації).

Графіка: Od 25 czerwca dwie nowe Metrolinie. Znikną przesiadki na trasie Pyskowice- Tarnowskie Góry
Od 25 czerwca dwie nowe Metrolinie. Znikną przesiadki na trasie Pyskowice- Tarnowskie Góry

Nowa linia metropolitalna M107 zapewni przez cały tydzień regularne, bezpośrednie połączenie Pyskowic i Zbrosławic z Tarnowskimi Górami. Druga emka – M105 będzie kursować na trasie Gliwice, Pyskowice oraz Knurów.