Praktyki ZTM docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Дата публікації: 26.05.2022

Podczas Targów CSR, organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbyła się premiera raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. To największy w Polsce przegląd inicjatyw zrównoważonego rozwoju. Zakwalifikowało się do niego aż 6 praktyk ZTM.

Praktyki ZTM zakwalifikowały się po jednej z następujących obszarów: Ład organizacyjny, Prawa człowieka, Praktyki z zakresu pracy, Zagadnienia konsumenckie, Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej oraz Uczciwe praktyki operacyjne. Ostatnia z nich, poświęcona przeciwdziałaniu nadużyciom, została szczególnie wyróżniona przez ekspertów. W raporcie napisano:

"Tylko jedna instytucja zgłosiła projekt przeciwdziałający nadużyciom, co wskazuje, że to niezmiennie pole do rozwoju w polskim biznesie. Program edukacji antykorupcyjnej podjęty przez Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach pozostaje więc w tej dziedzinie inspiracją i punktem odniesienia dla podobnych inicjatyw podejmowanych w przyszłości."

Raport dostępny jest na stronie internetowej Forum Odpowiedzialnego Biznesu. O naszych inicjatywach można przeczytać na stronach 34, 49, 59, 147, 151, 163 i 225.

Остання інформація
Графіка: Masz bilet na mecz Zagłębia? Nie płacisz za podróż
Masz bilet na mecz Zagłębia? Nie płacisz za podróż

Kibice, którzy wybierają się na mecze Zagłębia Sosnowiec z Górnikiem Łęczna i Stalą Rzeszów będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Графіка: GZM zacieśnia współpracę z katowickim lotniskiem
GZM zacieśnia współpracę z katowickim lotniskiem

Już wiadomo, gdzie na lotnisku w Pyrzowicach powstanie stacja ładowania autobusów elektrycznych. Lokalizację ustalili przedstawiciele Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, GZM oraz PKM Świerklaniec. Możliwość ładowania „elektryków” na lotnisku ułatwi funkcjonowanie linii metropolitalnych, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Metropolii i turystów.