Praktyki ZTM docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Data publikacji: 26.05.2022

Podczas Targów CSR, organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbyła się premiera raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. To największy w Polsce przegląd inicjatyw zrównoważonego rozwoju. Zakwalifikowało się do niego aż 6 praktyk ZTM.

Praktyki ZTM zakwalifikowały się po jednej z następujących obszarów: Ład organizacyjny, Prawa człowieka, Praktyki z zakresu pracy, Zagadnienia konsumenckie, Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej oraz Uczciwe praktyki operacyjne. Ostatnia z nich, poświęcona przeciwdziałaniu nadużyciom, została szczególnie wyróżniona przez ekspertów. W raporcie napisano:

"Tylko jedna instytucja zgłosiła projekt przeciwdziałający nadużyciom, co wskazuje, że to niezmiennie pole do rozwoju w polskim biznesie. Program edukacji antykorupcyjnej podjęty przez Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach pozostaje więc w tej dziedzinie inspiracją i punktem odniesienia dla podobnych inicjatyw podejmowanych w przyszłości."

Raport dostępny jest na stronie internetowej Forum Odpowiedzialnego Biznesu. O naszych inicjatywach można przeczytać na stronach 34, 49, 59, 147, 151, 163 i 225.

Najnowsze informacje
Grafika: Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów
Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów

Po zakończeniu przebudowy pętli Chebzie i rozpoczęciu modernizacji torowiska wzdłuż ul. Dworcowej w Rudzie Śląskiej, wprowadzone zostaną liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zaczną one obowiązywać od najbliższej soboty (25 maja) i obejmą ponad 10 linii tramwajowych.

Grafika: Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy
Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy

Miasto Katowice oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamiają specjalną linię na studenckie Juwenalia. Autobusy, oznaczone jako S1, będą kursować między przystankami Katowice Sądowa a Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Przejazdy będą bezpłatne.