Praktyki ZTM docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Data publikacji: 26.05.2022

Podczas Targów CSR, organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbyła się premiera raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. To największy w Polsce przegląd inicjatyw zrównoważonego rozwoju. Zakwalifikowało się do niego aż 6 praktyk ZTM.

Praktyki ZTM zakwalifikowały się po jednej z następujących obszarów: Ład organizacyjny, Prawa człowieka, Praktyki z zakresu pracy, Zagadnienia konsumenckie, Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej oraz Uczciwe praktyki operacyjne. Ostatnia z nich, poświęcona przeciwdziałaniu nadużyciom, została szczególnie wyróżniona przez ekspertów. W raporcie napisano:

"Tylko jedna instytucja zgłosiła projekt przeciwdziałający nadużyciom, co wskazuje, że to niezmiennie pole do rozwoju w polskim biznesie. Program edukacji antykorupcyjnej podjęty przez Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach pozostaje więc w tej dziedzinie inspiracją i punktem odniesienia dla podobnych inicjatyw podejmowanych w przyszłości."

Raport dostępny jest na stronie internetowej Forum Odpowiedzialnego Biznesu. O naszych inicjatywach można przeczytać na stronach 34, 49, 59, 147, 151, 163 i 225.

Najnowsze informacje
Grafika: Świętujemy Dzień Dziecka z najmłodszymi Pasażerami
Świętujemy Dzień Dziecka z najmłodszymi Pasażerami

Nasze stoiska z drobnymi upominkami dla dzieci będzie można spotkać aż w czterech miastach, od 1 do 4 czerwca.

Grafika: Masz bilet na mecz? Nie płacisz za podróż
Masz bilet na mecz? Nie płacisz za podróż

Uczestnicy dwóch meczów rozgrywanych w ArcelorMittal Park w Sosnowcu będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji ZTM w dniu rozgrywek.