Przedstawiciele ZTM na 78. inauguracji roku akademickiego Politechniki Śląskiej
Podczas uroczystości rozpoczęcia roku akademickiego na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej wykład inauguracyjny o rozwiązaniach transportowych wygłosił zastępca dyrektora ZTM ds. Przewozów, profesor Politechniki Śląskiej Aleksander Sobota.
W wydarzeniu wzięły udział władze uczelni, naukowcy, studenci, przedstawiciele władz samorządowych oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i Zarządu Transportu Metropolitalnego - członek zarządu GZM Grzegorz Kwitek, dyrektor ZTM Małgorzata Gutowska i zastępca dyrektora ZTM ds. Przewozów Aleksander Sobota.
Jedną z głównych części uroczystości był wykład „Modelowanie systemów transportowych z wykorzystaniem narzędzi symulacyjnych”, który wygłosił dr hab. Inż., profesor Politechniki Śląskiej, zastępca dyrektora ZTM ds. Przewozów Aleksander Sobota:
- Uczestnictwo w takich uroczystościach zacieśnia współpracę pomiędzy Zarządem Transportu Metropolitalnego a uczelnią, która szkoli przyszłych specjalistów od transportu. Tematem wygłoszonego przeze mnie wykładu była budowa makroskopowych modeli transportowych, które wspomagają nowoczesne zarządzanie systemami transportowymi w miastach. Nie zabrakło także omówienia wspólnych aktywności ZTM z naukowcami, studentami Wydziału Transportu Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej – mówi Aleksander Sobota.
- Zarząd Transportu Metropolitalnego współpracował z Politechniką Śląską m.in. przy inwentaryzacji 7000 przystanków, a także przy wielu innych opracowaniach o funkcjonowaniu systemu publicznego transportu zbiorowego – dodaje Małgorzata Gutowska, dyrektor ZTM.
Nad wodę i w podróż w czasie. Rusza wakacyjna oferta Transport GZM
Wraz z końcem roku szkolnego w komunikacji miejskiej Transport GZM zaczną obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy. Dzięki wprowadzanym przez gminy i Zarząd Transportu Metropolitalnego zmianom m.in. łatwiej będzie dojechać do popularnych kąpielisk. Poza tym na atrakcje związane z transportem zbiorowym mogą liczyć miłośnicy zabytkowych pojazdów.
Bezpłatny transport na Kierunek GZM
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ma już 9 lat, a także setki fantastycznych miejsc i ludzi, których warto poznać. 26, 27 i 28 czerwca będziemy obchodzić święto Metropolii.
Zmiana ustawień prywatności - akceptacja cookies