Spotkania z Pasażerami o liniach minibusowych

Дата публікації: 10.05.2023

Trzy dni rozmów, trzy dni spotkań. W Knurowie, Tarnowskich Górach i w Zabrzu można było wziąć udział w atrakcjach promujących komunikację miejską ZTM, szczególnie linie minibusowe.

Przez trzy dni przedstawiciele ZTM i włodarze miast spotykali się z Pasażerami, by porozmawiać o komunikacji ZTM, głównie o liniach minibusowych. Połączenia realizowane przez minibusy od grudnia łączą dzielnice i usprawniają podróżowanie na obszarach, gdzie wcześniej nie docierały pojazdy komunikacji miejskiej.

Podczas spotkań Pasażerowie mogli wziąć udział w ankiecie, poczęstować się kawą oraz zgarnąć transportowe gadżety.

Fotorelacja z wydarzeń znajduje się poniżej. Więcej o akcji i liniach minibusowych pisaliśmy tutaj. 

 

Остання інформація
Графіка: Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów
Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów

Po zakończeniu przebudowy pętli Chebzie i rozpoczęciu modernizacji torowiska wzdłuż ul. Dworcowej w Rudzie Śląskiej, wprowadzone zostaną liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zaczną one obowiązywać od najbliższej soboty (25 maja) i obejmą ponad 10 linii tramwajowych.

Графіка: Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy
Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy

Miasto Katowice oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamiają specjalną linię na studenckie Juwenalia. Autobusy, oznaczone jako S1, będą kursować między przystankami Katowice Sądowa a Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Przejazdy będą bezpłatne.