Specjalna linia autobusowa na czas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Data publikacji: 10.05.2019

Do rozpoczęcia Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG), jednej z największych i najbardziej prestiżowych imprez biznesowych w Europie, zostało już tylko kilka dni. Na ten czas do stolicy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przybędą goście z całego świata. Zarząd Transportu Metropolitalnego na tę okazję przygotował specjalną linię autobusową, oznaczoną jako S5. Będzie ona obsługiwana nowoczesnym, elektrycznym pojazdem przegubowym. Zdecydowaliśmy się na jej uruchomienie, ponieważ chcemy zapewnić jak najlepszy dojazd dla uczestników tegorocznej edycji EKG.

Rozkład jazdy przewiduje dostosowane do agendy eventu kursy co pół godziny. Autobus będzie objeżdżał ścisłe centrum miasta Katowice, kursując okrężnie z przystankiem początkowym i końcowym w katowickiej Strefie Kultury. Specjalna linia wyruszy spod Międzynarodowego Centrum Kongresowego (MCK) i pojedzie przez ulicę Sokolską, plac Wolności, dworzec kolejowy, plac Miarki, a później ulicami Jagiellońskąa oraz Warszawską skieruje się z powrotem do Strefy Kultury, zatrzymując się przy Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR).

Linia S5 będzie bezpłatna. Serdecznie zapraszamy do skorzystania.

Najnowsze informacje
Grafika: Pod Arenę Katowice i z powrotem. Transport GZM uruchamia specjalne autobusy na koncert Miuosha
Pod Arenę Katowice i z powrotem. Transport GZM uruchamia specjalne autobusy na koncert Miuosha

Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi dodatkowe autobusy na zaplanowany na 20 czerwca koncert Miuosha. Dzięki połączeniom uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość bezpośredniego dotarcia z centrum Katowic pod Arenę Katowice i z powrotem. Kursy będą realizowane nawet co 2 minuty.

Grafika: Kupon zamiast biletu. Bezpłatny transport z okazji Industriady
Kupon zamiast biletu. Bezpłatny transport z okazji Industriady

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jest oficjalnym organizatorem transportu w trakcie trwania INDUSTRIADY. Uczestnicy tego święta będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej 13 i 14 czerwca w godzinach 6:00-23:59.