9 szkół, prawie 500 uczniów. Zakończyliśmy pierwszą edycję lekcji komunikacyjnych

Дата публікації: 13.06.2023

Jak bezpiecznie podróżować komunikacją miejską? Gdzie zapoznać się z rozkładem jazdy? Jak transport zbiorowy wpływa na środowisko naturalne? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznały dzieci biorące udział w zajęciach komunikacyjnych organizowanych przez ZTM.

Od lutego Zarząd Transportu Metropolitalnego przeprowadził lekcje dla prawie 500 uczniów z 9 szkół na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W formie zabaw edukacyjnych dzieci poznały tajniki podróżowania transportem zbiorowym oraz przypomniały sobie główne zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zajęcia w placówkach na terenie Katowic, prowadzone były we współpracy z Komendą Miejską Policji w Katowicach.

Dodatkowo podczas lekcji zwracano uwagę na istotną rolę elementów odblaskowych w drodze do i ze szkoły, dlatego po każdych zajęciach dzieci otrzymywały opaskę odblaskową.

W pierwszej edycji zajęć komunikacyjnych udział wzięli uczniowie z Chorzowa, Katowic, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Rudna, Tychów i Siemianowic Śląskich. Ze względu na duże zainteresowanie ZTM organizuje kolejną edycję lekcji, która potrwa od października do grudnia. Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie szczegóły znajdują się tutaj.

Остання інформація
Графіка: Zmiana godzin otwarcia POP w Gliwicach
Zmiana godzin otwarcia POP w Gliwicach

22 kwietnia (poniedziałek) Punkt Obsługi Pasażera w Gliwicach będzie czynny do godziny 16:30.

Графіка: Informacja dla użytkowników aplikacji Mobilet
Informacja dla użytkowników aplikacji Mobilet

Operator aplikacji Mobilet zaplanował prace techniczne. W związku z nimi w nocy z 22 na 23 kwietnia mogą wystąpić przerwy w funkcjonowaniu usługi.