9 szkół, prawie 500 uczniów. Zakończyliśmy pierwszą edycję lekcji komunikacyjnych

Data publikacji: 13.06.2023

Jak bezpiecznie podróżować komunikacją miejską? Gdzie zapoznać się z rozkładem jazdy? Jak transport zbiorowy wpływa na środowisko naturalne? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznały dzieci biorące udział w zajęciach komunikacyjnych organizowanych przez ZTM.

Od lutego Zarząd Transportu Metropolitalnego przeprowadził lekcje dla prawie 500 uczniów z 9 szkół na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W formie zabaw edukacyjnych dzieci poznały tajniki podróżowania transportem zbiorowym oraz przypomniały sobie główne zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zajęcia w placówkach na terenie Katowic, prowadzone były we współpracy z Komendą Miejską Policji w Katowicach.

Dodatkowo podczas lekcji zwracano uwagę na istotną rolę elementów odblaskowych w drodze do i ze szkoły, dlatego po każdych zajęciach dzieci otrzymywały opaskę odblaskową.

W pierwszej edycji zajęć komunikacyjnych udział wzięli uczniowie z Chorzowa, Katowic, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Rudna, Tychów i Siemianowic Śląskich. Ze względu na duże zainteresowanie ZTM organizuje kolejną edycję lekcji, która potrwa od października do grudnia. Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie szczegóły znajdują się tutaj.

Najnowsze informacje
Grafika: Nad wodę i w podróż w czasie. Rusza wakacyjna oferta Transport GZM
Nad wodę i w podróż w czasie. Rusza wakacyjna oferta Transport GZM

Wraz z końcem roku szkolnego w komunikacji miejskiej Transport GZM zaczną obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy. Dzięki wprowadzanym przez gminy i Zarząd Transportu Metropolitalnego zmianom m.in. łatwiej będzie dojechać do popularnych kąpielisk. Poza tym na atrakcje związane z transportem zbiorowym mogą liczyć miłośnicy zabytkowych pojazdów.

Grafika: Bezpłatny transport na Kierunek GZM
Bezpłatny transport na Kierunek GZM

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ma już 9 lat, a także setki fantastycznych miejsc i ludzi, których warto poznać. 26, 27 i 28 czerwca będziemy obchodzić święto Metropolii.