9 szkół, prawie 500 uczniów. Zakończyliśmy pierwszą edycję lekcji komunikacyjnych

Data publikacji: 13.06.2023

Jak bezpiecznie podróżować komunikacją miejską? Gdzie zapoznać się z rozkładem jazdy? Jak transport zbiorowy wpływa na środowisko naturalne? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznały dzieci biorące udział w zajęciach komunikacyjnych organizowanych przez ZTM.

Od lutego Zarząd Transportu Metropolitalnego przeprowadził lekcje dla prawie 500 uczniów z 9 szkół na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W formie zabaw edukacyjnych dzieci poznały tajniki podróżowania transportem zbiorowym oraz przypomniały sobie główne zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zajęcia w placówkach na terenie Katowic, prowadzone były we współpracy z Komendą Miejską Policji w Katowicach.

Dodatkowo podczas lekcji zwracano uwagę na istotną rolę elementów odblaskowych w drodze do i ze szkoły, dlatego po każdych zajęciach dzieci otrzymywały opaskę odblaskową.

W pierwszej edycji zajęć komunikacyjnych udział wzięli uczniowie z Chorzowa, Katowic, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Rudna, Tychów i Siemianowic Śląskich. Ze względu na duże zainteresowanie ZTM organizuje kolejną edycję lekcji, która potrwa od października do grudnia. Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie szczegóły znajdują się tutaj.

Najnowsze informacje
Grafika: Nocne prace serwisowe systemów SDIP i reklamacji [Aktualizacja: 28.06.2024 r., godz. 11]
Nocne prace serwisowe systemów SDIP i reklamacji [Aktualizacja: 28.06.2024 r., godz. 11]

W noc z 1 na 2 oraz 2 i 3 lipca 2024 r. przeprowadzane będą serwisowe prace. Pierwsze z nich będą dotyczyć Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, a drugie systemu reklamacji. W tym czasie niektóre funkcjonalności tych rozwiązań będą niedostępne.

Grafika: Ikarusami bezpłatnie przez cały lipiec
Ikarusami bezpłatnie przez cały lipiec

29 czerwca uruchomiona zostanie pierwsza bezpłatna linia obsługiwana taborem historycznym. Kolejne połączenia zostały zaplanowane na następne, lipcowe weekendy. Wszystko w ramach imprezy pn. "Kierunek GZM".