9 szkół, prawie 500 uczniów. Zakończyliśmy pierwszą edycję lekcji komunikacyjnych

Data publikacji: 13.06.2023

Jak bezpiecznie podróżować komunikacją miejską? Gdzie zapoznać się z rozkładem jazdy? Jak transport zbiorowy wpływa na środowisko naturalne? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznały dzieci biorące udział w zajęciach komunikacyjnych organizowanych przez ZTM.

Od lutego Zarząd Transportu Metropolitalnego przeprowadził lekcje dla prawie 500 uczniów z 9 szkół na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W formie zabaw edukacyjnych dzieci poznały tajniki podróżowania transportem zbiorowym oraz przypomniały sobie główne zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zajęcia w placówkach na terenie Katowic, prowadzone były we współpracy z Komendą Miejską Policji w Katowicach.

Dodatkowo podczas lekcji zwracano uwagę na istotną rolę elementów odblaskowych w drodze do i ze szkoły, dlatego po każdych zajęciach dzieci otrzymywały opaskę odblaskową.

W pierwszej edycji zajęć komunikacyjnych udział wzięli uczniowie z Chorzowa, Katowic, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Rudna, Tychów i Siemianowic Śląskich. Ze względu na duże zainteresowanie ZTM organizuje kolejną edycję lekcji, która potrwa od października do grudnia. Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie szczegóły znajdują się tutaj.

Najnowsze informacje
Grafika: Oświadczenie
Oświadczenie

Decyzją nr RKT-2/2018 Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że w okresie od 1 listopada 2015 r. do 31 grudnia 2017 r. KZK GOP stosował praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów.

Grafika: Masz bilet na mecz? Nie płacisz za podróż
Masz bilet na mecz? Nie płacisz za podróż

Uczestnicy meczu, który rozegrany zostanie w ArcelorMittal Park w Sosnowcu będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji ZTM.