Zbliża się Silesia Marathon i zmiany w kursowaniu kilkudziesięciu linii

Дата публікації: 28.09.2023

1 października ruszą zmagania sportowe w ramach Silesia Marathonu. Od 7:30 do 14:30 kilkadziesiąt linii autobusowych będzie kursować inaczej niż zwykle, dlatego w niedzielę najlepiej postawić na podróż tramwajem. Ponadto uczestnicy biegu będą mogli poruszać się komunikacją miejską bezpłatnie.

W najbliższą niedzielę kilkadziesiąt autobusów zmieni swoją trasę przejazdu, ze względu na wyłączanie poszczególnych obszarów Katowic. Wyłączony z ruchu zostanie m.in. rejon Nikiszowca, Giszowca, al. Roździeńskiego, al. Korfantego. Zmiany obejmą linie, których trasy przebiegają nie tylko w Katowicach, ale także Chorzowie, Mysłowicach i w Siemianowicach Śląskich. Z obsługi wyłączonych zostanie kilkadziesiąt przystanków obsługiwanych m.in. przez linie 0, 1, 4, 5, 6, 7, 11, 18, 196, 222, 292, 296, 600, 931, M1, M2, M3, M4, M10, M11.

Uruchomimy siedem stanowisk przystankowych i linie specjalne S1 i S2, które połączą dzielnice, gdzie komunikacja miejsca jest tymczasowo zawieszona, z pętlą Słoneczną. Tam będzie można przesiąść się na linie tramwajowe w kierunku centrum Katowic oraz do Placu Alfreda i Siemianowic Śląskich. 

Zaplanowanie podróży ułatwi szczegółowy komunikat, który dostępny jest tutaj: Katowice, Chorzów, Mysłowice, Siemianowice Śląskie – zmiany w komunikacji miejskiej w związku z Silesia Marathonem 2023 - ZTM Komunikaty (metropoliaztm.pl)

Co ważne, uczestnicy wyścigu 1 października mogą korzystać ze wszystkich połączeń ZTM bezpłatnie, na podstawie numeru startowego wydawanego przez organizatora. 

Остання інформація
Графіка: Zmiana godzin otwarcia POP w Gliwicach
Zmiana godzin otwarcia POP w Gliwicach

22 kwietnia (poniedziałek) Punkt Obsługi Pasażera w Gliwicach będzie czynny do godziny 16:30.

Графіка: Informacja dla użytkowników aplikacji Mobilet
Informacja dla użytkowników aplikacji Mobilet

Operator aplikacji Mobilet zaplanował prace techniczne. W związku z nimi w nocy z 22 na 23 kwietnia mogą wystąpić przerwy w funkcjonowaniu usługi.