Zeskanuj i jedź. Nowa metoda kupowania biletów w aplikacjach mobilnych

Дата публікації: 22.08.2023

Od jutra w zewnętrznych aplikacjach mobilnych: moBilet, Jakdojade, mPay, SkyCash i zBiletem.pl obowiązywać zacznie nowa metoda kupowania biletów jednorazowych i średniookresowych.

Po wybraniu konkretnego biletu konieczne będzie zeskanowanie w pojeździe kodu QR lub wpisanie sześciu cyfr, które znajdują się na naklejce pod tym kodem. Obowiązującą, ważną zasadą pozostaje to, że zakup biletu jest równoznaczny z jego skasowaniem.

Zmiana dotyczy wszystkich zewnętrznych aplikacji mobilnych, które umożliwiają zakup biletów jednorazowych i średniookresowych ZTM. Są to moBilet, Jakdojadę, mPay, SkyCash oraz zBiletem.pl.

W przypadku podróży koleją i zakupu biletu 24 h + kolej skanowanie kodu nie będzie konieczne.

Остання інформація
Графіка: W Sosnowcu autobusy i tramwaje znowu wracają na stałe trasy
W Sosnowcu autobusy i tramwaje znowu wracają na stałe trasy

Przejazd pod wiaduktem kolejowym przy ul. Piłsudskiego w Sosnowcu ponownie zostanie otwarty. 13 grudnia autobusy i tramwaje wrócą na swoje stałe trasy. Zmiany obejmą 22 linie tramwajowe i autobusowe, które przebiegają przez 8 miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Графіка: GZM zapewnia bezpłatne przejazdy na Śląski Festiwal Nauki
GZM zapewnia bezpłatne przejazdy na Śląski Festiwal Nauki

Uczestnicy tegorocznego Śląskiego Festiwalu Nauki ponownie będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską organizowaną przez Transport GZM. To już tradycja wydarzenia, które co roku przyciąga tysiące pasjonatów nauki z całego regionu.