Zeskanuj i jedź. Nowa metoda kupowania biletów w aplikacjach mobilnych

Data publikacji: 22.08.2023

Od jutra w zewnętrznych aplikacjach mobilnych: moBilet, Jakdojade, mPay, SkyCash i zBiletem.pl obowiązywać zacznie nowa metoda kupowania biletów jednorazowych i średniookresowych.

Po wybraniu konkretnego biletu konieczne będzie zeskanowanie w pojeździe kodu QR lub wpisanie sześciu cyfr, które znajdują się na naklejce pod tym kodem. Obowiązującą, ważną zasadą pozostaje to, że zakup biletu jest równoznaczny z jego skasowaniem.

Zmiana dotyczy wszystkich zewnętrznych aplikacji mobilnych, które umożliwiają zakup biletów jednorazowych i średniookresowych ZTM. Są to moBilet, Jakdojadę, mPay, SkyCash oraz zBiletem.pl.

W przypadku podróży koleją i zakupu biletu 24 h + kolej skanowanie kodu nie będzie konieczne.

Najnowsze informacje
Grafika: Nocne prace serwisowe systemów SDIP i reklamacji [Aktualizacja: 28.06.2024 r., godz. 11]
Nocne prace serwisowe systemów SDIP i reklamacji [Aktualizacja: 28.06.2024 r., godz. 11]

W noc z 1 na 2 oraz 2 i 3 lipca 2024 r. przeprowadzane będą serwisowe prace. Pierwsze z nich będą dotyczyć Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, a drugie systemu reklamacji. W tym czasie niektóre funkcjonalności tych rozwiązań będą niedostępne.

Grafika: Ikarusami bezpłatnie przez cały lipiec
Ikarusami bezpłatnie przez cały lipiec

29 czerwca uruchomiona zostanie pierwsza bezpłatna linia obsługiwana taborem historycznym. Kolejne połączenia zostały zaplanowane na następne, lipcowe weekendy. Wszystko w ramach imprezy pn. "Kierunek GZM".