Konkurs "katarzynkowy" Tramwajów Śląskich

Data publikacji: 18.11.2021

W ramach obchodów "Katarzynki", czyli święta tramwajarzy zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Tramwaje Śląskie. Wystarczy poprawnie i szybko odpowiedzieć na 5 pytań, by przeżyć wycieczkę historycznym wagonem.

Oprócz Tramwajów Śląskich konkurs organizuje Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie. Warunki udziału są bardzo proste. Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na 5 poniższych pytań:

  1. Jakim napędem poruszane były pierwsze tramwaje, jakie w 1894 roku wyjechały na tory konurbacji górnośląskiej?
  2. Po torach jakiej szerokości poruszały się do 1951 roku wąskotorowe tramwaje na Górnym Śląsku?
  3. W którym roku pierwsze tramwaje wyjechały na ulice miast Zagłębia Dąbrowskiego?
  4. Jakie imiona noszą wagony typu N z zajezdni w Bytomiu, obsługujące przez wiele lat bytomską linię numer 38?
  5. Jakim przezwiskiem – będącym również nazwą loterii popularnej na Górnym Śląsku w latach 50. i 60. XX wieku– określano zwyczajowo wagony typu 4N, czyli „eNki” z dwuskrzydłowymi drzwiami?

Odpowiedzi należy przesyłać do niedzieli 21 listopada do godz. 23:59 na adres e-mail: tramwaj@tram-silesia.pl, w temacie e-maila wpisując : Konkurs katarzynkowy. 

Spośród nadesłanych zgłoszeń z odpowiedziami Organizatorzy wybiorą (decyduje poprawność udzielonych odpowiedzi oraz kolejność zgłoszeń) 5 laureatów, którzy otrzymają nagrodę w postaci wycieczki (dla siebie i osoby towarzyszącej) historycznym wagonem typu N po najciekawszych fragmentach sieci tramwajowej w sobotę 27.11.2021 r. w godzinach między 10:00 a 17:00.

Regulamin konkursu i formularz uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej spółki Tramwaje Śląskie: www.tramwajeslaskie.eu.

Najnowsze informacje
Grafika: Nad wodę i w podróż w czasie. Rusza wakacyjna oferta Transport GZM
Nad wodę i w podróż w czasie. Rusza wakacyjna oferta Transport GZM

Wraz z końcem roku szkolnego w komunikacji miejskiej Transport GZM zaczną obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy. Dzięki wprowadzanym przez gminy i Zarząd Transportu Metropolitalnego zmianom m.in. łatwiej będzie dojechać do popularnych kąpielisk. Poza tym na atrakcje związane z transportem zbiorowym mogą liczyć miłośnicy zabytkowych pojazdów.

Grafika: Bezpłatny transport na Kierunek GZM
Bezpłatny transport na Kierunek GZM

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ma już 9 lat, a także setki fantastycznych miejsc i ludzi, których warto poznać. 26, 27 i 28 czerwca będziemy obchodzić święto Metropolii.