Znajdź połączenia

Grafika: Rozwijamy się na wiosnę. Od 1 marca w Transport GZM nowe możliwości
Rozwijamy się na wiosnę. Od 1 marca w Transport GZM nowe możliwości

Z taryfy Transport GZM znikają dotychczasowe bilety 30-dniowe i „kolorowe” Metrobilety. Wszystkie bilety 30-dniowe zmienią się w Metrobilety, a każdy Metrobilet daje możliwość podróżowania również Kolejami Śląskimi i POLREGIO. Do tego dochodzi uruchomiony kilka dni temu Metrorower, z którego posiadacze wszystkich biletów okresowych mogą korzystać bez dodatkowych opłat przez 60 minut dziennie. Autobusami, tramwajami, trolejbusami, koleją i Metrorowerami.

Grafika: Masz bilet na mecz Zagłębia? Nie płacisz za podróż
Masz bilet na mecz Zagłębia? Nie płacisz za podróż

Kibice, którzy wybierają się na mecze Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Grafika: W Tarnowskich Górach startuje nowa linia minibusowa
W Tarnowskich Górach startuje nowa linia minibusowa

4 marca będzie pierwszym dniem kursowania autobusów na nowej linii minibusowej w Tarnowskich Górach. Jej główną zaletą będzie obsługa tych części dzielnic, które do tej pory nie były włączone do sieci komunikacji miejskiej. Inną wartością nowych połączeń będzie to, że dzięki nim będzie można dojechać do najważniejszych atrakcji turystycznych miasta.

Grafika: Metrorower wystartował. Największy w Polsce i trzeci w Europie system wypożyczalni miejskich rowerów już dostępny
Metrorower wystartował. Największy w Polsce i trzeci w Europie system wypożyczalni miejskich rowerów już dostępny

Pierwsi mieszkańcy skorzystali z żółtych rowerów w niedzielę. Metrorower to dzieło Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i firmy Nextbike. Na ulicach pojawiło się 1860 rowerów i 267 stacji, a więc więcej niż pierwotnie planowano.

Grafika: Poszukiwani informatorzy terenowi
Poszukiwani informatorzy terenowi

ZTM szuka osób chętnych do pracy w roli informatorów terenowych. Do organizatora transportu mogą zgłaszać się zarówno osoby fizyczne, jak i – w ramach dziś ogłoszonego postępowania – agencje pracy.

Grafika: W GZM minibusy coraz popularniejsze. Jest i będą kolejne przetargi
W GZM minibusy coraz popularniejsze. Jest i będą kolejne przetargi

W Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii linie minibusowe stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem komunikacyjnym. Zarząd Transportu Metropolitalnego ogłosił kolejny przetarg na obsługę jednej z nich.