Znajdź połączenia

Grafika: Bezpłatnie na mecze
Bezpłatnie na mecze

Autobusy, tramwaje i trolejbusy będą do dyspozycji kibiców piłki nożnej, którzy odwiedzą Zagłębiowski Park Sportowy w Sosnowcu. Bezpłatnie będzie można podróżować na podstawie biletów na mecze: Zagłębie Sosnowiec – Motor Lublin i Zagłębie Sosnowiec – Chrobry Głogów.

Grafika: Komunikacja ZTM bezpłatnie podczas Śląskiego Festiwalu Nauki
Komunikacja ZTM bezpłatnie podczas Śląskiego Festiwalu Nauki

Od 9 do 11 grudnia będzie można korzystać ze wszystkich połączeń autobusowych, tramwajowych, trolejbusowych bezpłatnie. Wystarczy pobrać specjalny kupon, który umożliwi dojazd i powrót z wykładów, warsztatów i innych atrakcji wydarzenia, w tym ze specjalnego stoiska mobilnościowego.

Grafika: Mikołaj w tramwaju
Mikołaj w tramwaju

6 grudnia na torach naszych miast pojawi się specjalny tramwaj, w którym będzie można spotkać Mikołaja! Jak co roku zaprzęg reniferów dostanie kilka godzin odpoczynku, a Mikołaj będzie jeździł wyjątkowym tramwajem, pozując do zdjęć i rozdając prezenty na przystankach.

Grafika: Na wniosek gmin i pasażerów zmiany w południowej części Metropolii
Na wniosek gmin i pasażerów zmiany w południowej części Metropolii

Zwiększenie liczby połączeń na dotychczasowych liniach, koordynacja odjazdów autobusów różnych linii oraz uruchomienie nowych połączeń – to kolejne wprowadzane przez gminy GZM i Zarząd Transportu Metropolitalnego udogodnienia w komunikacji miejskiej. Tym razem korzyści odczują przede wszystkim pasażerowie z Mikołowa i Tychów, ale również z Łazisk Górnych i Wyr.

Grafika: 132 solarne biletomaty dla pasażerów ze Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego
132 solarne biletomaty dla pasażerów ze Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego

Zarząd Transportu Metropolitalnego podpisał umowę na dostawę i utrzymanie 132 solarnych automatów biletowych. Inwestycja ta przede wszystkim zwiększy dostępność biletów.

Grafika: Podróż Start/Stop. Przejazdy do 5 minut już za 1 zł
Podróż Start/Stop. Przejazdy do 5 minut już za 1 zł

Dowiedz się jak korzystać i jak działa opcja "Podróż Start/Stop" dostępna w systemie Transport GZM. To dobre rozwiązanie podczas krótkich podróży.