Znajdź połączenia

Grafika: Na wniosek gmin i pasażerów zmiany w południowej części Metropolii
Na wniosek gmin i pasażerów zmiany w południowej części Metropolii

Zwiększenie liczby połączeń na dotychczasowych liniach, koordynacja odjazdów autobusów różnych linii oraz uruchomienie nowych połączeń – to kolejne wprowadzane przez gminy GZM i Zarząd Transportu Metropolitalnego udogodnienia w komunikacji miejskiej. Tym razem korzyści odczują przede wszystkim pasażerowie z Mikołowa i Tychów, ale również z Łazisk Górnych i Wyr.

Grafika: 132 solarne biletomaty dla pasażerów ze Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego
132 solarne biletomaty dla pasażerów ze Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego

Zarząd Transportu Metropolitalnego podpisał umowę na dostawę i utrzymanie 132 solarnych automatów biletowych. Inwestycja ta przede wszystkim zwiększy dostępność biletów.

Grafika: Podróż Start/Stop. Przejazdy do 5 minut już za 1 zł
Podróż Start/Stop. Przejazdy do 5 minut już za 1 zł

Dowiedz się jak korzystać i jak działa opcja "Podróż Start/Stop" dostępna w systemie Transport GZM. To dobre rozwiązanie podczas krótkich podróży.

Grafika: Obchody 11 listopada – zmiany w Katowicach, Chorzowie i w Będzinie
Obchody 11 listopada – zmiany w Katowicach, Chorzowie i w Będzinie

Dostosowaliśmy rozkłady jazdy do obchodów Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada trasami objazdowymi kursować będzie kilkadziesiąt linii autobusowych.

Grafika: Bezpłatne przejazdy na mecz i Polską Noc Kabaretową
Bezpłatne przejazdy na mecz i Polską Noc Kabaretową

Ponad 1500 pojazdów będzie do dyspozycji uczestników niedzielnych imprez organizowanych w Zagłębiowskim Parku Sportowym w Sosnowcu. Bezpłatnie będzie można podróżować na podstawie biletów na mecz piłki nożnej Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia i Polską Noc Kabaretową.

Grafika: Pies przewodnik - spot Polskiego Związku Niewidomych
Pies przewodnik - spot Polskiego Związku Niewidomych

Do autobusu wsiada niewidomy Pasażer, który podróżuje z psem przewodnikiem. Czworonożny przyjaciel wzbudza zainteresowanie. Czy można go pogłaskać? Poczęstować smakołykiem? Nie! Pamiętajcie, że ten pies pracuje. O tych i innych zasadach przypomina Polski Związek Niewidomych w specjalnym spocie.