Znajdź połączenia

Grafika: Na Starganiec w Katowicach autobusem linii 275
Na Starganiec w Katowicach autobusem linii 275

Przypominamy, że 14 czerwca uruchomiona została linia na Starganiec w Katowicach. Podobnie jak w ubiegłym roku autobusy jeżdżą z centrów przesiadkowych Brynów i Ligota. Dzięki temu mieszkańcy zyskali łatwiejszy i bardziej ekologiczny sposób na dojazd do miejsca idealnie nadającego się do letniego wypoczynku.

Grafika: Nocne prace serwisowe systemu SDIP
Nocne prace serwisowe systemu SDIP

W nocy z 24 na 25 czerwca 2024 r. w godzinach 22:00 - 1:00 przeprowadzane będą serwisowe prace Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Oznacza to, że elektroniczne tablice zlokalizowane w pobliżu przystanków będą prezentowały rozkładowe godziny odjazdów autobusów, tramwajów i trolejbusów oraz że w portalu SDIP i aplikacjach mobilnych nie będą widoczne pozycje pojazdów.

Grafika: Koncerty Dawida Podsiadło z udogodnieniami komunikacyjnymi
Koncerty Dawida Podsiadło z udogodnieniami komunikacyjnymi

Już 22 i 23 czerwca na Stadionie Śląskim zagra jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, czyli Dawid Podsiadło. Przygotowaliśmy specjalną ofertę, która pozwoli dotrzeć na koncert i wrócić do domu po całym wydarzeniu, nie martwiąc się o miejsca parkingowe.

Grafika: Transport GZM dla dzieci. Blisko 2000 uczniów, 34 szkoły
Transport GZM dla dzieci. Blisko 2000 uczniów, 34 szkoły

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia podsumowuje lekcje komunikacyjne. Zajęcia o bezpiecznym i ekologicznym podróżowaniu prowadzone były w szkołach podstawowych od października do czerwca. W projekcie wzięło udział 1884 dzieci z różnych części regionu.

Grafika: Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów
Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów

Po zakończeniu przebudowy pętli Chebzie i rozpoczęciu modernizacji torowiska wzdłuż ul. Dworcowej w Rudzie Śląskiej, wprowadzone zostaną liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zaczną one obowiązywać od najbliższej soboty (25 maja) i obejmą ponad 10 linii tramwajowych.

Grafika: Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy
Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy

Miasto Katowice oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamiają specjalną linię na studenckie Juwenalia. Autobusy, oznaczone jako S1, będą kursować między przystankami Katowice Sądowa a Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Przejazdy będą bezpłatne.