Linie lotniskowe

Data publikacji: 19.03.2021

Metropolitalne linie lotniskowe łączą główne miasta należące do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Katowice Airport w Pyrzowicach. Bezpośrednio do lotniska można dojechać z: Katowic, Gliwic, Zabrza, Bytomia, Piekar Śląskich, Sosnowca oraz z Będzina. Co ważne, przejazd liniami lotniskowymi jest możliwy na podstawie wszystkich biletów ZTM.

1. Rozkład jazdy

DO LOTNISKA Z MIAST METROPOLII MOŻNA DOJECHAĆ NASTĘPUJĄCYMI LINIAMI:

AP1 - Gliwice Plac Piastów - Gliwice Zajezdnia -  Zabrze Goethego - Zabrze Multikino - Bytom Karb -  Bytom Dworzec - Piekary Śląskie Szarlej Kaufland - Pyrzowice Port Lotniczy.
Rozkład jazdy autobusów linii AP1 jest dostępny w zakładce Rozkład jazdy w sekcji Autobus - Ekspresowa na lotnisko.

AP2 - Katowice Sądowa - Katowice Dworzec - Katowice Sokolska - Katowice Strefa Kultury - Sosnowiec Dworzec PKP - Będzin Stadion - Pyrzowice Port Lotniczy.
Rozkład jazdy autobusów linii AP2 jest dostępny w zakładce Rozkład jazdy w sekcji Autobus - Ekspresowa na lotnisko.

AP3 - Katowice Sądowa - Katowice Dworzec - Pyrzowice Port Lotniczy.

Prócz trzech podstawowych linii lotniskowych, uruchomiona została także czwarta ekspresowa linia uzupełniająca, łącząca Tychy z Katowicami (CP Sądowa) - AP4. Jest ona dopełnieniem funkcjonujących połączeń kolejowych między powyższymi miastami. Kursuje wyłącznie w godzinach nocnych (między północą a 5 rano; kursuje w tym czasie średnio raz na godzinę) i jest skomunikowana z autobusami linii AP3, co umożliwia pasażerom swobodną przesiadkę przy centrum przesiadkowym Sądowa w Katowicach oraz dojazd do i powrót z lotniska Katowice Airport w Pyrzowicach.

AP4 - Tychy Dworzec PKP - Tychy Hotelowiec - Katowice Giszowiec Osiedle - Katowice Sądowa.

Dodatkowo, przystanki obsługiwane przez poszczególne linie ekspresowe umożliwiają przesiadki pasażerom podróżującym z miast, w których nie ma bezpośrednich połączeń z lotniskiem.

Ponadto w pobliże lotniska można przyjechać liniami zwykłymi. Są to autobusy nr 175385717738.

Aktualne rozkłady jazdy wszystkich linii lotniskowych dostępne są na stronie internetowej w zakładce Rozkład jazdy.

2. Bilety

Przejazd liniami lotniskowymi jest możliwy na podstawie wszystkich biletów dostępnych w taryfie ZTM.

3. Linie lotniskowe - FAQ