Wstrzymanie ruchu tramwajów między Katowicami a Chorzowem

Data publikacji: 22.11.2022

Do 11 grudnia wstrzymany będzie ruch tramwajów wzdłuż ul. Chorzowskiej w Katowicach. W tym czasie będą trwały intensywne prace torowe związane z inwestycjami realizowanymi na zlecenie spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Podczas trwania prac całkowicie wyłączony z ruchu tramwajów będzie odcinek pomiędzy rondem im. gen. Ziętka w Katowicach a pętlą zachodnią przy Stadionie Śląskim w Chorzowie. Przez trzy tygodnie będą obowiązywały nowe rozkłady jazdy kilku linii tramwajowych kursujących na trasach skróconych, a linie 0, 23 oraz 43 będą zawieszone. Wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy linii tramwajowej 46 zakładający zwiększenie częstotliwości kursowania linii (co 5-10 minut). Na odcinku Brynów Centrum Przesiadkowe – Katowice Rondo linia przejmie zadania przewozowe linii 6 i 11.

W dni robocze wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy linii autobusowej 830 zakładający zwiększenie częstotliwości kursowania oraz uruchomienie obsługi przystanku Chorzów AKS. Dodatkowo linia będzie kursowała również w soboty. Ponadto do obsługi przystanku Chorzów AKS zostanie włączona linia autobusowa M3.

W ramach zapewnienia wzajemnych połączeń przesiadkowych uruchomiona zostanie linia autobusowej komunikacji zastępczej T-6 kursująca na trasie Katowice Rynek – Chorzów Stadion Śląski z częstotliwością co 7-8 minut.

Szczegółowy opis zmian można znaleźć w naszym komunikacie.

Najnowsze informacje
Grafika: Zmieni się lokalizacja Punktu Obsługi Pasażera w Gliwicach
Zmieni się lokalizacja Punktu Obsługi Pasażera w Gliwicach

Od 5 grudnia gliwicki POP będzie mieścił się w nowo otwartym Centrum Przesiadkowym. Pasażerowie w jednym miejscu będą mogli załatwić swoje sprawy i przesiąść się do wybranego środka transportu.

Grafika: Dla pasażerów dojeżdżających do Gliwic ZTM przygotował dodatkowe informacje
Dla pasażerów dojeżdżających do Gliwic ZTM przygotował dodatkowe informacje

3 grudnia, w związku z oddaniem do użytku Centrum Przesiadkowego w Gliwicach, na terenie tego miasta zmieni się funkcjonowanie ok. 50 linii autobusowych. Zarząd Transportu Metropolitalnego podkreśla, że wśród tych linii są także takie, których trasa wykracza poza Gliwice i z tego powodu z modyfikacjami powinni się zapoznać także mieszkańcy np. Knurowa, Pyskowic i Zabrza. Teraz, aby pasażerom z tych miast ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej, organizator transportu przygotował dodatkowe materiały informacyjne.