Koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice “Camerata Silesia” w tramwaju

Дата публікації: 07.05.2019

W niedzielę 5 maja obchodziliśmy 200. rocznicę urodzin wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. To dlatego rok 2019 ogłoszony został w Polsce rokiem moniuszkowskim. Artystę nazywanego “ojcem opery narodowej” będzie można uczcić również w komunikacji miejskiej ZTM.

We wtorek 7 maja odbywa się niezwykłe wydarzenie, które nosi nazwę ”Tramwaj Moniuszkowski”. Na pokładzie tramwaju linii nr 43 zaplanowano występ utalentowanej kameralnej grupy śpiewaczej “Camerata Silesia”. Będzie można posłuchać jak śpiewacy zinterpretują najbardziej znane utwory Stanisława Moniuszki.

Początek planowany jest o godz. 14:40 na przystanku Katowice Rynek w kierunku Siemianowic Śląskich. Śpiewacy wystąpią w czasie jazdy tego tramwaju do placu Alfreda, a następnie w drodze powrotnej przez katowicki Rynek do przystanku Katowice Dworzec PKP.

Po zespole “Camerata Silesia” swoje interpretacje utworów mistrza zaprezentują uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karłowicza w Katowicach. Zakończenie koncertu planowane jest na godz. 17:04.

Dla pełniejszej informacji prezentujemy skrócony rozkład jazdy „moniuszkowskiego” tramwaju linii nr 43:

  • 14:40: Katowice Rynek – Camerata Silesia rozpoczyna
  • 15:02: Wełnowiec plac Alfreda – przyjazd
  • 14:53: Wełnowiec Plac Alfreda – odjazd
  • 15:15: Katowice Rondo
  • 15:20: Katowice plac Wolności – Camerata Silesia kończy
  • 15:20: Katowice plac Wolności – szkoła muzyczna rozpoczyna
  • 15:25: Załęże Pośpiecha
  • 15:37: Chorzów Batory zajezdnia – zjazd
  • 16:06: Chorzów Batory Zajezdnia – wyjazd
  • 16:25: Katowice Rynek
  • 16:38: Wełnowiec plac Alfreda – przyjazd
  • 16:47: Wełnowiec plac Alfreda – odjazd
  • 17:00: Katowice Rondo
  • 17:04: Katowice Dworzec PKP – szkoła muzyczna kończy 

Co ważne – żeby posłuchać koncertu, trzeba mieć przy sobie ważny bilet ZTM. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest firma Tramwaje Śląskie S. A.

Остання інформація
Графіка: Дізнайтесь, як користуватися громадським транспортом ZTM
Дізнайтесь, як користуватися громадським транспортом ZTM

Після 31 травня припиняється можливість користування безкоштовним міським громадським транспортом для громадян України, які перетнули кордон у лютому. Інформуємо, де можна купити проїзний квиток і як користуватися міським громадським транспортом ZTM (Транспортного управління агломерації).

Графіка: Od 25 czerwca dwie nowe Metrolinie. Znikną przesiadki na trasie Pyskowice- Tarnowskie Góry
Od 25 czerwca dwie nowe Metrolinie. Znikną przesiadki na trasie Pyskowice- Tarnowskie Góry

Nowa linia metropolitalna M107 zapewni przez cały tydzień regularne, bezpośrednie połączenie Pyskowic i Zbrosławic z Tarnowskimi Górami. Druga emka – M105 będzie kursować na trasie Gliwice, Pyskowice oraz Knurów.