Koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice “Camerata Silesia” w tramwaju

Data publikacji: 07.05.2019

W niedzielę 5 maja obchodziliśmy 200. rocznicę urodzin wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. To dlatego rok 2019 ogłoszony został w Polsce rokiem moniuszkowskim. Artystę nazywanego “ojcem opery narodowej” będzie można uczcić również w komunikacji miejskiej ZTM.

We wtorek 7 maja odbywa się niezwykłe wydarzenie, które nosi nazwę ”Tramwaj Moniuszkowski”. Na pokładzie tramwaju linii nr 43 zaplanowano występ utalentowanej kameralnej grupy śpiewaczej “Camerata Silesia”. Będzie można posłuchać jak śpiewacy zinterpretują najbardziej znane utwory Stanisława Moniuszki.

Początek planowany jest o godz. 14:40 na przystanku Katowice Rynek w kierunku Siemianowic Śląskich. Śpiewacy wystąpią w czasie jazdy tego tramwaju do placu Alfreda, a następnie w drodze powrotnej przez katowicki Rynek do przystanku Katowice Dworzec PKP.

Po zespole “Camerata Silesia” swoje interpretacje utworów mistrza zaprezentują uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karłowicza w Katowicach. Zakończenie koncertu planowane jest na godz. 17:04.

Dla pełniejszej informacji prezentujemy skrócony rozkład jazdy „moniuszkowskiego” tramwaju linii nr 43:

  • 14:40: Katowice Rynek – Camerata Silesia rozpoczyna
  • 15:02: Wełnowiec plac Alfreda – przyjazd
  • 14:53: Wełnowiec Plac Alfreda – odjazd
  • 15:15: Katowice Rondo
  • 15:20: Katowice plac Wolności – Camerata Silesia kończy
  • 15:20: Katowice plac Wolności – szkoła muzyczna rozpoczyna
  • 15:25: Załęże Pośpiecha
  • 15:37: Chorzów Batory zajezdnia – zjazd
  • 16:06: Chorzów Batory Zajezdnia – wyjazd
  • 16:25: Katowice Rynek
  • 16:38: Wełnowiec plac Alfreda – przyjazd
  • 16:47: Wełnowiec plac Alfreda – odjazd
  • 17:00: Katowice Rondo
  • 17:04: Katowice Dworzec PKP – szkoła muzyczna kończy 

Co ważne – żeby posłuchać koncertu, trzeba mieć przy sobie ważny bilet ZTM. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest firma Tramwaje Śląskie S. A.

Najnowsze informacje
Obsługa pasażerów w dobie koronawirusa [Aktualizacja: 23 III]
Obsługa pasażerów w dobie koronawirusa [Aktualizacja: 23 III]

W trosce o podróżnych oraz pracowników organizatora transportu, wprowadziliśmy wiele zmian w zakresie obsługi pasażerów. Zmiany dotyczą między innymi liczby połączeń, ponieważ od 17 października pasażerowie mogą zajmować tylko 30% wszystkich miejsc w pojeździe. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące obsługi pasażerów, m.in. w zakresie kupna i zwrotu biletów w czasie stanu epidemii.

Od 19 kwietnia zmiany cen biletów. Nowe bilety i możliwość oszczędzania w aplikacji mobilnej
Od 19 kwietnia zmiany cen biletów. Nowe bilety i możliwość oszczędzania w aplikacji mobilnej

19 kwietnia zacznie obowiązywać nowa taryfa. Oprócz zmian w cenniku wprowadzone zostaną nowości dla pasażerów, m.in. specjalny bilet na czas pandemii oraz nowe bilety długookresowe.