Koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice “Camerata Silesia” w tramwaju

Data publikacji: 07.05.2019
Koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice “Camerata Silesia” w tramwaju

W niedzielę 5 maja obchodziliśmy 200. rocznicę urodzin wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. To dlatego rok 2019 ogłoszony został w Polsce rokiem moniuszkowskim. Artystę nazywanego “ojcem opery narodowej” będzie można uczcić również w komunikacji miejskiej ZTM.

We wtorek 7 maja odbywa się niezwykłe wydarzenie, które nosi nazwę ”Tramwaj Moniuszkowski”. Na pokładzie tramwaju linii nr 43 zaplanowano występ utalentowanej kameralnej grupy śpiewaczej “Camerata Silesia”. Będzie można posłuchać jak śpiewacy zinterpretują najbardziej znane utwory Stanisława Moniuszki.

Początek planowany jest o godz. 14:40 na przystanku Katowice Rynek w kierunku Siemianowic Śląskich. Śpiewacy wystąpią w czasie jazdy tego tramwaju do placu Alfreda, a następnie w drodze powrotnej przez katowicki Rynek do przystanku Katowice Dworzec PKP.

Po zespole “Camerata Silesia” swoje interpretacje utworów mistrza zaprezentują uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karłowicza w Katowicach. Zakończenie koncertu planowane jest na godz. 17:04.

Dla pełniejszej informacji prezentujemy skrócony rozkład jazdy „moniuszkowskiego” tramwaju linii nr 43:

  • 14:40: Katowice Rynek – Camerata Silesia rozpoczyna
  • 15:02: Wełnowiec plac Alfreda – przyjazd
  • 14:53: Wełnowiec Plac Alfreda – odjazd
  • 15:15: Katowice Rondo
  • 15:20: Katowice plac Wolności – Camerata Silesia kończy
  • 15:20: Katowice plac Wolności – szkoła muzyczna rozpoczyna
  • 15:25: Załęże Pośpiecha
  • 15:37: Chorzów Batory zajezdnia – zjazd
  • 16:06: Chorzów Batory Zajezdnia – wyjazd
  • 16:25: Katowice Rynek
  • 16:38: Wełnowiec plac Alfreda – przyjazd
  • 16:47: Wełnowiec plac Alfreda – odjazd
  • 17:00: Katowice Rondo
  • 17:04: Katowice Dworzec PKP – szkoła muzyczna kończy 

Co ważne – żeby posłuchać koncertu, trzeba mieć przy sobie ważny bilet ZTM. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest firma Tramwaje Śląskie S. A.

Najnowsze informacje
ZTM ogłasza konkurs. W puli nagród 65 tys. zł
ZTM ogłasza konkurs. W puli nagród 65 tys. zł

Punkty Obsługi Pasażera Zarządu Transportu Metropolitalnego przejdą metamorfozę. Organizator przewozów ogłasza konkurs oraz zachęca do przedstawiania propozycji wizualnej przemiany biur zlokalizowanych na terenie największych miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Do nadsyłania projektów ma zachęcać pula nagród. W sumie do wygrania jest ok. 65 tys. zł.

ZTM oficjalnym przewoźnikiem INDUSTRIADY
ZTM oficjalnym przewoźnikiem INDUSTRIADY

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego oficjalnymi partnerami święta Szlaku Zabytków Techniki! Uczestnicy INDUSTRIADY będą mogli bezpłatnie podróżować autobusami, tramwajami oraz trolejbusami na wszystkich liniach.