Konkurs walentynkowy "Zakochaną Baną do gwiazd". Znamy zwycięzców

Data publikacji: 11.02.2021

Siedemnaście historii wpłynęło na walentynkowy konkurs Tramwajów Śląskich i Planetarium Śląskiego. Zwycięska para spędzi randkę w "Zakochanej Banie" pod gwiazdami.

Konkursowe jury nie miało łatwego zadania. Przesłane prace zaskakiwały oryginalnością formy i pomysłowością. Ostatecznie wyłoniono zwycięzców oraz przyznano 2 wyróżnienia. Na pozostałych uczestników czekają drobne upominki. 

Nagrodzona para-Agnieszka i Daniel z Katowic-spędzi walentynki w wyjątkowy sposób. Historyczny wagon typu N, czyli tzw. "Zakochana Bana" przewiezie ich do zajezdni w Chorzowie Batorym, gdzie ustawione zostanie mobilne planetarium. Po seansie przygotowanym przez Planetarium Śląskie, para zje walentynkową kolację. To nie koniec atrakcji. Słuchacze Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Katowicach mierząc zakochanym ciśnienie, sprawdzą, jak żarliwie biją ich serca, a radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego wręczą zwycięskiej parze dodatkowy upominek.

Uruchomienie "Zakochanej Bany" w walentynki to już tradycja. Jednak w tym roku ze względu na koronawirusa, akcja zmieniła swój charakter. Przejazd wyjątkowym tramwajem będzie możliwy tylko dla zwycięzców konkursu.

Nagrodzone opowiadanie Agnieszki i Daniela można znaleźć na stronie internetowej Tramwajów Śląskich.

 
 
Najnowsze informacje
Grafika: Nad wodę i w podróż w czasie. Rusza wakacyjna oferta Transport GZM
Nad wodę i w podróż w czasie. Rusza wakacyjna oferta Transport GZM

Wraz z końcem roku szkolnego w komunikacji miejskiej Transport GZM zaczną obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy. Dzięki wprowadzanym przez gminy i Zarząd Transportu Metropolitalnego zmianom m.in. łatwiej będzie dojechać do popularnych kąpielisk. Poza tym na atrakcje związane z transportem zbiorowym mogą liczyć miłośnicy zabytkowych pojazdów.

Grafika: Bezpłatny transport na Kierunek GZM
Bezpłatny transport na Kierunek GZM

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ma już 9 lat, a także setki fantastycznych miejsc i ludzi, których warto poznać. 26, 27 i 28 czerwca będziemy obchodzić święto Metropolii.