Na linii tramwajowej nr 11 tymczasowe zmiany do połowy przyszłego roku

Data publikacji: 13.01.2020

Tramwaje Śląskie przygotowują się do wyłączenia części torowiska w Chorzowie i Świętochłowicach. Jest to planowane w związku z inwestycją, która poprawi komfort podróży tramwajami.

Od soboty 25 stycznia 2020 r. co najmniej do końca czerwca 2021 r. linia tramwajowa nr 11 będzie kursować inaczej niż zwykle. Jest to związane z modernizacją infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. 3 Maja w Chorzowie oraz ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach.

Linia tramwajowa nr 11 na czas prac kursować będzie w relacji: Katowice Plac Miarki – Chorzów Rynek – Bytom Łagiewniki Zajezdnia, a w zamian uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza T-11, kursująca w relacji: Ruda Śląska Chebzie Dworzec PKP – Świętochłowice Piaśniki Skrzyżowanie – Chorzów Rynek. W dni robocze oraz częściowo w soboty będzie ona jeździć z częstotliwością co 15 minut i w niedziele co 30 minut. Jej przebieg dokładnie opisany jest w komunikacie w dedykowanej zakładce "Rozkłady i Komunikaty".

Dodatkowo, w ramach uzupełnienia oferty przewozowej, na linii tramwajowej 0 wprowadzona zostanie zmiana rozkładu jazdy. Będzie ona polegała na zwiększeniu liczby kursów oraz korekcie godzin odjazdów. Linia 0 będzie kursować na swojej standardowej relacji, tj.: Katowice Plac Wolności / Zawodzie ZajezdniaChorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia.

Najnowsze informacje
Grafika: Pod Arenę Katowice i z powrotem. Transport GZM uruchamia specjalne autobusy na koncert Miuosha
Pod Arenę Katowice i z powrotem. Transport GZM uruchamia specjalne autobusy na koncert Miuosha

Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi dodatkowe autobusy na zaplanowany na 20 czerwca koncert Miuosha. Dzięki połączeniom uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość bezpośredniego dotarcia z centrum Katowic pod Arenę Katowice i z powrotem. Kursy będą realizowane nawet co 2 minuty.

Grafika: Kupon zamiast biletu. Bezpłatny transport z okazji Industriady
Kupon zamiast biletu. Bezpłatny transport z okazji Industriady

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jest oficjalnym organizatorem transportu w trakcie trwania INDUSTRIADY. Uczestnicy tego święta będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej 13 i 14 czerwca w godzinach 6:00-23:59.