Obwieszczenie
w sprawie naruszenia dostępności danych osobowych wskutek awarii systemu ŚKUP
Szanowni Państwo,
w związku z przekazaną przez Urząd Metropolitalny Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii (UM GZM) informacją o przeprowadzonym ataku hakerskim na serwery Śląskiej Karty Usług Publicznych (ŚKUP), dane osobowe w module reklamacji zostały zaszyfrowane.
Z uzyskanych informacji nie ma potwierdzenia o wycieku danych osobowych osób korzystających z modułu reklamacji ŚKUP. Administrator Danych Osobowych użytkowników ŚKUP w dniu 10 lutego 2023r. powiadomił o zaistniałym naruszeniu dostępności danych osobowych Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Jakie są możliwe konsekwencje i zagrożenia?
W związku z zaistniałym zdarzeniem wskazujemy konsekwencje naruszenia dostępności Państwa danych osobowych:
- brak możliwości skorzystania ze środków zgromadzonych w elektronicznej portmonetce na karcie ŚKUP,
- brak dostępności do danych zawartych w karcie ŚKUP,
- brak możliwości wydawania kart ŚKUP.
Co należy zrobić i jakie podjęto kroki?
Wszelkie informacje dotyczące postępowania podczas awarii ŚKUP znajdują się na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego w zakładce aktualności dostępnej pod adresem: https://www.metropoliaztm.pl/pl/s/
Aktualnie trwają prace mające na celu przywrócenie dostępności danych osobowych w możliwe jak najszybszym czasie.
Informacje
W celu zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa przetwarzanych danych osobowych Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych, którym jest Pan Bartłomiej Czauderna, iod@metropoliaztm.pl
Ponadto w związku z zaistniałym zdarzeniem możecie się Państwo kontaktować z Zarządem Transportu Metropolitalnego pod danymi teleadresowymi dostępnymi na stronie podmiotowej BIP ZTM.
Informacje dotyczące zaistniałego zdarzenia będą na bieżąco aktualizowane i publikowane na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego w zakładce aktualności.
Pragniemy wyrazić szczere ubolewanie w związku z zaistniałą sytuacją i serdecznie Państwa przepraszamy za wszelkie niedogodności.
Nad wodę i w podróż w czasie. Rusza wakacyjna oferta Transport GZM
Wraz z końcem roku szkolnego w komunikacji miejskiej Transport GZM zaczną obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy. Dzięki wprowadzanym przez gminy i Zarząd Transportu Metropolitalnego zmianom m.in. łatwiej będzie dojechać do popularnych kąpielisk. Poza tym na atrakcje związane z transportem zbiorowym mogą liczyć miłośnicy zabytkowych pojazdów.
Bezpłatny transport na Kierunek GZM
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ma już 9 lat, a także setki fantastycznych miejsc i ludzi, których warto poznać. 26, 27 i 28 czerwca będziemy obchodzić święto Metropolii.
Zmiana ustawień prywatności - akceptacja cookies