Piętnastka ruszy nową trasą już 19 grudnia

Дата публікації: 15.12.2022

Pasażerowie będą mogli podróżować tramwajem linii 15 od przystanku Katowice Plac Wolności do przystanku Zagórze Rondo Jana Pawła II. Inauguracyjny przejazd rozpocznie się w poniedziałek o 14:09.

Umowa na budowę ok. 3 km trasy tramwajowej do Zagórza została podpisana w 2020 roku. Już 19 grudnia ruszą pierwsze kursy na trasie Katowice Plac Wolności – Zagórze Rondo Jana Pawła II. Pasażerowie będą mogli korzystać z tramwajów tej linii co 15 minut.

W jakim czasie tramwaje będą realizować kursy, korzystając z nowego torowiska?

Od przystanku Zagórze Rondo Jana Pawła II do sosnowickiego Dworca dotrzemy w 17 minut, do Katowice Zawodzie Centrum Przesiadkowe w 40 minut, a na katowicki Rynek w 50 minut.

Komunikat dotyczący zmian związanych z kursowaniem linii 15 oraz rozkłady jazdy można znaleźć tutaj.

Остання інформація
Графіка: Bezpłatnie autobusem, tramwajem, czy trolejbusem? Wystarczy pobrać kupon
Bezpłatnie autobusem, tramwajem, czy trolejbusem? Wystarczy pobrać kupon

Uczestnicy niedzielnego meczu rozgrywanego pomiędzy drużynami Zagłębie Sosnowiec i Puszcza Niepołomice będą mogli bezpłatnie korzystać ze wszystkich połączeń komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM. Wystarczy mieć przy sobie bilet wstępu i specjalny kupon.

Графіка: Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Sosnowiec - sporo zmian w komunikacji tramwajowej
Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Sosnowiec - sporo zmian w komunikacji tramwajowej

Początek kwietnia przyniesie szereg zmian w organizacji ruchu tramwajowego na trasach łączących Katowice i Chorzów, Katowice i Sosnowiec oraz Świętochłowice i Chorzów. W jednych miejscach ruch tramwajów zostanie wznowiony, w innych wstrzymany. Wszystko to związane jest z realizacją zadań inwestycyjnych prowadzonych przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A.