Piętnastka ruszy nową trasą już 19 grudnia

Дата публікації: 15.12.2022

Pasażerowie będą mogli podróżować tramwajem linii 15 od przystanku Katowice Plac Wolności do przystanku Zagórze Rondo Jana Pawła II. Inauguracyjny przejazd rozpocznie się w poniedziałek o 14:09.

Umowa na budowę ok. 3 km trasy tramwajowej do Zagórza została podpisana w 2020 roku. Już 19 grudnia ruszą pierwsze kursy na trasie Katowice Plac Wolności – Zagórze Rondo Jana Pawła II. Pasażerowie będą mogli korzystać z tramwajów tej linii co 15 minut.

W jakim czasie tramwaje będą realizować kursy, korzystając z nowego torowiska?

Od przystanku Zagórze Rondo Jana Pawła II do sosnowickiego Dworca dotrzemy w 17 minut, do Katowice Zawodzie Centrum Przesiadkowe w 40 minut, a na katowicki Rynek w 50 minut.

Komunikat dotyczący zmian związanych z kursowaniem linii 15 oraz rozkłady jazdy można znaleźć tutaj.

Остання інформація
Графіка: Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów
Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów

Po zakończeniu przebudowy pętli Chebzie i rozpoczęciu modernizacji torowiska wzdłuż ul. Dworcowej w Rudzie Śląskiej, wprowadzone zostaną liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zaczną one obowiązywać od najbliższej soboty (25 maja) i obejmą ponad 10 linii tramwajowych.

Графіка: Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy
Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy

Miasto Katowice oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamiają specjalną linię na studenckie Juwenalia. Autobusy, oznaczone jako S1, będą kursować między przystankami Katowice Sądowa a Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Przejazdy będą bezpłatne.