Piętnastka ruszy nową trasą już 19 grudnia

Data publikacji: 15.12.2022

Pasażerowie będą mogli podróżować tramwajem linii 15 od przystanku Katowice Plac Wolności do przystanku Zagórze Rondo Jana Pawła II. Inauguracyjny przejazd rozpocznie się w poniedziałek o 14:09.

Umowa na budowę ok. 3 km trasy tramwajowej do Zagórza została podpisana w 2020 roku. Już 19 grudnia ruszą pierwsze kursy na trasie Katowice Plac Wolności – Zagórze Rondo Jana Pawła II. Pasażerowie będą mogli korzystać z tramwajów tej linii co 15 minut.

W jakim czasie tramwaje będą realizować kursy, korzystając z nowego torowiska?

Od przystanku Zagórze Rondo Jana Pawła II do sosnowickiego Dworca dotrzemy w 17 minut, do Katowice Zawodzie Centrum Przesiadkowe w 40 minut, a na katowicki Rynek w 50 minut.

Komunikat dotyczący zmian związanych z kursowaniem linii 15 oraz rozkłady jazdy można znaleźć tutaj.

Najnowsze informacje
Grafika: Masz bilet na mecz Zagłębia? Nie płacisz za podróż
Masz bilet na mecz Zagłębia? Nie płacisz za podróż

Kibice, którzy wybierają się na mecze Zagłębia Sosnowiec z Górnikiem Łęczna i Stalą Rzeszów będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Grafika: GZM zacieśnia współpracę z katowickim lotniskiem
GZM zacieśnia współpracę z katowickim lotniskiem

Już wiadomo, gdzie na lotnisku w Pyrzowicach powstanie stacja ładowania autobusów elektrycznych. Lokalizację ustalili przedstawiciele Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, GZM oraz PKM Świerklaniec. Możliwość ładowania „elektryków” na lotnisku ułatwi funkcjonowanie linii metropolitalnych, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Metropolii i turystów.