Za nami tegoroczny Dzień bez Samochodu. Zobacz, co się działo

Дата публікації: 26.09.2022

22 września zachęcaliśmy do korzystania z autobusów, tramwajów i trolejbusów oraz dziękowaliśmy naszym Pasażerom za wybór ekologicznej formy transportu - komunikacji miejskiej. Oprócz bezpłatnych przejazdów dla posiadaczy dowodu rejestracyjnego przygotowaliśmy słodki poczęstunek, quiz i transportowe gadżety. Braliśmy także udział w edukacyjnej akcji Policji.

Jak co roku w Dniu bez Samochodu przygotowaliśmy dla Pasażerów atrakcje, które są formą podziękowania za korzystanie z komunikacji miejskiej. W autobusach można było spotkać hostessy, które rozdawały słodkie poczęstunki. Pasażerowie rozwiązywali quizy i ankiety. Korzystając z komunikacji miejskiej w tym wyjątkowym dniu, można było otrzymać ZTM-owe gadżety, a osoby, które miały przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu nie płaciły za bilet.

Zarząd Transportu Metropolitalnego wziął także udział we wspólnej akcji edukacyjnej prowadzonej przez Policję "Dla każdego jest miejsce na drodze", której celem jest promowanie wzajemnej kultury wszystkich uczestników ruchu drogowego. Więcej o akcji można przeczytać tutaj.

 

Остання інформація
Графіка: Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów
Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów

Po zakończeniu przebudowy pętli Chebzie i rozpoczęciu modernizacji torowiska wzdłuż ul. Dworcowej w Rudzie Śląskiej, wprowadzone zostaną liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zaczną one obowiązywać od najbliższej soboty (25 maja) i obejmą ponad 10 linii tramwajowych.

Графіка: Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy
Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy

Miasto Katowice oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamiają specjalną linię na studenckie Juwenalia. Autobusy, oznaczone jako S1, będą kursować między przystankami Katowice Sądowa a Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Przejazdy będą bezpłatne.