Za nami tegoroczny Dzień bez Samochodu. Zobacz, co się działo

Data publikacji: 26.09.2022

22 września zachęcaliśmy do korzystania z autobusów, tramwajów i trolejbusów oraz dziękowaliśmy naszym Pasażerom za wybór ekologicznej formy transportu - komunikacji miejskiej. Oprócz bezpłatnych przejazdów dla posiadaczy dowodu rejestracyjnego przygotowaliśmy słodki poczęstunek, quiz i transportowe gadżety. Braliśmy także udział w edukacyjnej akcji Policji.

Jak co roku w Dniu bez Samochodu przygotowaliśmy dla Pasażerów atrakcje, które są formą podziękowania za korzystanie z komunikacji miejskiej. W autobusach można było spotkać hostessy, które rozdawały słodkie poczęstunki. Pasażerowie rozwiązywali quizy i ankiety. Korzystając z komunikacji miejskiej w tym wyjątkowym dniu, można było otrzymać ZTM-owe gadżety, a osoby, które miały przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu nie płaciły za bilet.

Zarząd Transportu Metropolitalnego wziął także udział we wspólnej akcji edukacyjnej prowadzonej przez Policję "Dla każdego jest miejsce na drodze", której celem jest promowanie wzajemnej kultury wszystkich uczestników ruchu drogowego. Więcej o akcji można przeczytać tutaj.

 

Najnowsze informacje
Grafika: Świętujemy Dzień Dziecka z najmłodszymi Pasażerami
Świętujemy Dzień Dziecka z najmłodszymi Pasażerami

Nasze stoiska z drobnymi upominkami dla dzieci będzie można spotkać aż w czterech miastach, od 1 do 4 czerwca.

Grafika: Masz bilet na mecz? Nie płacisz za podróż
Masz bilet na mecz? Nie płacisz za podróż

Uczestnicy dwóch meczów rozgrywanych w ArcelorMittal Park w Sosnowcu będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji ZTM w dniu rozgrywek.