Znajdź połączenia

Grafika: Bezpłatnie autobusem, tramwajem, czy trolejbusem? Wystarczy pobrać kupon
Bezpłatnie autobusem, tramwajem, czy trolejbusem? Wystarczy pobrać kupon

Uczestnicy niedzielnego meczu rozgrywanego pomiędzy drużynami Zagłębie Sosnowiec i Puszcza Niepołomice będą mogli bezpłatnie korzystać ze wszystkich połączeń komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM. Wystarczy mieć przy sobie bilet wstępu i specjalny kupon.

Grafika: Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Sosnowiec - sporo zmian w komunikacji tramwajowej
Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Sosnowiec - sporo zmian w komunikacji tramwajowej

Początek kwietnia przyniesie szereg zmian w organizacji ruchu tramwajowego na trasach łączących Katowice i Chorzów, Katowice i Sosnowiec oraz Świętochłowice i Chorzów. W jednych miejscach ruch tramwajów zostanie wznowiony, w innych wstrzymany. Wszystko to związane jest z realizacją zadań inwestycyjnych prowadzonych przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A.

Grafika: ZTM zamawia 132 solarne automaty biletowe
ZTM zamawia 132 solarne automaty biletowe

Zarząd Transportu Metropolitalnego niemal podwoi liczbę automatów biletowych. Nowo zamawiane urządzania będą umożliwiać pasażerom m.in. zakup wszystkich biletów papierowych i elektronicznych, zasilenie konta pieniądzem elektronicznym, czy też zapoznanie się z taryfą.

Grafika: Wstrzymanie ruchu na ul. Wojska Polskiego i zmiany w komunikacji miejskiej
Wstrzymanie ruchu na ul. Wojska Polskiego i zmiany w komunikacji miejskiej

Od 29 marca 10 linii komunikacji miejskiej musi zostać objęte zmianami wskutek przebudowy wiaduktu przy ul. Wojska Polskiego w Sosnowcu. Modyfikacje przede wszystkim obejmą regularne linie autobusowe, które w większości przypadków zostaną skierowane na trasy objazdowe. Z racji tego, że odcinek nad torami kolejowymi zostanie wyłączony z ruchu, utrudnienia czekają wszystkich kierowców.

Grafika: Gapowicze ze Śląska i Zagłębia oddali już 30 mln zł długu
Gapowicze ze Śląska i Zagłębia oddali już 30 mln zł długu

30 milionów złotych – tyle oddali Zarządowi Transportu Metropolitalnego gapowicze ze Śląska i Zagłębia. Biorąc pod uwagę ostatnie 4 lata, to jeden z największych dochodów z tytułu zapłaconych opłat dodatkowych w komunikacji miejskiej w całym kraju.

Grafika: Razem na rzecz bezpieczeństwa
Razem na rzecz bezpieczeństwa

Ruszyła nowa edycja zajęć komunikacyjnych dla dzieci z obszaru Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Pracownicy ZTM i funkcjonariusze Policji uzmysławiają najmłodszym, czym jest transport publiczny, jak z niego korzystać i w jaki sposób wpływa on na środowisko naturalne. Dodatkowo, przedstawiciele ZTM i innych instytucji publicznych biorą udział w cyklicznych spotkaniach z mieszkańcami pn. „Profilaktyczny głos drogowy”, które organizowane są przez Komendę Miejską Policji w Katowicach.