Bezpłatna linia specjalna na Juwenalia Śląskie

Data publikacji: 25.05.2023

Dzisiaj, jutro i w sobotę wszyscy uczestnicy Juwenaliów Śląskich mogą korzystać z bezpłatnej linii specjalnej S1, która usprawni dojazd i powrót z Muchowca.

Od kilku dni trwają Juwenalia Śląskie. Dzisiaj zaczyna się część koncertowa, dlatego ZTM uruchamia specjalną, bezpłatną linię S1, która zapewni dojazd i powrót z Muchowca. S1 kursować będzie co 12 minut przed koncertami i co 10 minut po zakończeniu wydarzenia. Szczegółowe informacje i rozkłady jazdy można znaleźć tutaj. 

Najnowsze informacje
Grafika: Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów
Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów

Po zakończeniu przebudowy pętli Chebzie i rozpoczęciu modernizacji torowiska wzdłuż ul. Dworcowej w Rudzie Śląskiej, wprowadzone zostaną liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zaczną one obowiązywać od najbliższej soboty (25 maja) i obejmą ponad 10 linii tramwajowych.

Grafika: Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy
Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy

Miasto Katowice oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamiają specjalną linię na studenckie Juwenalia. Autobusy, oznaczone jako S1, będą kursować między przystankami Katowice Sądowa a Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Przejazdy będą bezpłatne.