Duże zmiany w komunikacji autobusowej na Giszowcu [MAPKI]

Data publikacji: 13.02.2020

Modyfikacje tras przejazdu, rozkładów jazdy, możliwe utrudnienia w ruchu autobusów Zarządu Transportu Metropolitalnego. To wszystko w związku z kolejnym etapem przebudowy węzła drogowego w Katowicach-Giszowcu oraz wyłączeniem ul. Kolistej.

Przez równy tydzień potrwają komplikacje dla kierowców oraz funkcjonować będą odmienne rozkłady jazdy oraz trasy linii autobusowych nr: 30, 72, 223, 292, 672N, 689, 695, 920. Od 24 lutego do 1 marca 2020 r. będzie trwał bowiem kolejny etap prac drogowych, związanych z przebudową węzła w ciągu ulicy Pszczyńskiej. W tym czasie wyłączona będzie ulica Kolista, czyli przejazd pod DK86. Część autobusów nie będzie wobec tego obsługiwać katowickiej dzielnicy Giszowiec.

Linie nr 30 i 292 w kierunku do Giszowca i Nikiszowca pojadą ulicą Górniczego Stanu, natomiast w kierunku KWK „Staszic” nie będą obsługiwać dzielnicy Giszowiec.

Linie nr 72 i 223 skierowane zostaną do przystanku Giszowiec Kolista, który stanowić będzie koniec i początek relacji tych linii.

Linia nr 695 skierowana w kierunku Murcek, Kostuchny oraz miasta Mikołów ul. Szopienicką, Mysłowicką, Batalionów Chłopskich, Radosną, Przyjazną, Górniczego Stanu do ul. Pszczyńskiej, a w kierunku Giszowca i Szopienic z wykorzystaniem dotychczasowej, stałej trasy tej linii.

Linia nr 672N w kierunku Murcek skierowana będzie do węzła Murckowska, a następnie ulicą Gospodarczą do Nikiszowca i ul. Szopienicką do Giszowca.

Linia nr 689 w kursach wariantowych, wydłużonych do KWK „Staszic”, zakończą przejazd w dzielnicy Murcki. Nie będą realizować kursów do Giszowca oraz KWK „Staszic”.

Linie nr 920 w kierunku Giszowca skierowana będzie ul. Pszczyńską, Górniczego Stanu, Przyjazną, Radosną, Batalionów Chłopskich i Mysłowicką, a w kierunku do centrum Katowic z wykorzystaniem dotychczasowej, stałej trasy przejazdu (na wnioski mieszkańców o pozostawienie obecnej trasy przejazdu).

Wraz z wprowadzanymi zmianami uruchomione zostaną tymczasowe stanowiska przystankowe: Giszowiec Mysłowicka 3, Giszowiec Przyjemna 3, Giszowiec Górniczego Stanu 3.

Z uwagi na przewidywane spore utrudnienia na drodze, prosimy o planowanie podróży z wyprzedzeniem czasowym.