Ferie zimowe już w styczniu. Zmiany w komunikacji

Data publikacji: 07.01.2020

W tym roku ferie w województwie śląskim już w połowie stycznia. Na tę okoliczność Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej.

Dni wolne od nauki szkolnej przypadają w tym roku pomiędzy 13 a 26 stycznia. Przewidywane jest zmniejszone natężenie ruchu na liniach w pobliżu szkół, dlatego też komunikacja autobusowa, tramwajowa i trolejbusowa organizowana przez ZTM będzie w tych dniach funkcjonowała według odmiennych zasad.

Z reguły będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w dni robocze,z uwzględnieniem wyjątków. W zakresie komunikacji tramwajowej te zmiany obejmą linie 0 i 49, które będą kursowały według rozkładów jazdy ważnych w dni robocze nieszkolne (w ferie). Podobnie będzie z częścią linii autobusowych. Inne zaś będą funkcjonować jak w dni robocze, ale ze zmniejszeniem pojemności taboru. Zawieszone zostaną linie przeznaczone dla szkół (Sz1, Sz2, Sz3, Sz4, 78, 95, 102, 252, 253, 648, 712, 717, 736, 737, 739, 747, 748, 791, 818 i 932). Część autobusów i trolejbusów nie wykona kursów oznaczonych na tabliczkach przystankowych symbolem „f”.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym komunikatem i do skorzystania z naszej oferty podczas tegorocznych ferii zimowych.

Najnowsze informacje
Grafika: Pod Arenę Katowice i z powrotem. Transport GZM uruchamia specjalne autobusy na koncert Miuosha
Pod Arenę Katowice i z powrotem. Transport GZM uruchamia specjalne autobusy na koncert Miuosha

Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi dodatkowe autobusy na zaplanowany na 20 czerwca koncert Miuosha. Dzięki połączeniom uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość bezpośredniego dotarcia z centrum Katowic pod Arenę Katowice i z powrotem. Kursy będą realizowane nawet co 2 minuty.

Grafika: Kupon zamiast biletu. Bezpłatny transport z okazji Industriady
Kupon zamiast biletu. Bezpłatny transport z okazji Industriady

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jest oficjalnym organizatorem transportu w trakcie trwania INDUSTRIADY. Uczestnicy tego święta będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej 13 i 14 czerwca w godzinach 6:00-23:59.