Ikarusami bezpłatnie przez cały lipiec

Data publikacji: 27.06.2024

29 czerwca uruchomiona zostanie pierwsza bezpłatna linia obsługiwana taborem historycznym. Kolejne połączenia zostały zaplanowane na następne, lipcowe weekendy. Wszystko w ramach imprezy pn. "Kierunek GZM".

29 czerwca zabytkowym taborem będzie można udać szlakiem zabytków techniki z Katowic do Zabrza. Dzień później z Katowic na lotnisko w Pyrzowicach. Równie ciekawie zapowiadają się trasy przygotowane na lipcowe weekendy. Wszystko zostało opracowane tak, by Ikarusy przejeżdżały obok istotnych miejsc w poszczególnych miejscowościach:

W1 – 29 czerwca– co 75 minut – relacja: Katowice Sądowa – Zabrze Goethego;

W2 – 30 czerwca– co 75 minut – relacja: Zawodzie CP – Pyrzowice Port Lotniczy;

W3 – 6 i 7 lipca – co 75 minut – relacja: Czeladź Dworzec – Zagórze Zajezdnia;

W4 – 13 i 14 lipca – co 60 minut – relacja: Stare Tarnowice Pętla – Bytom Dworzec;

W5 – 20 i 21 lipca – co 60/90 minut – relacja: Zabrze Goethego – Pławniowice Centrum;

W6 – 27 i 28 lipca – co 60 minut – relacja: Tychy Sikorskiego Wiadukt – Łaziska Górne Kopanina.

Rozkłady jazdy wakacyjnych linii specjalnytch, obsługiwanych taborem historycznym, można znaleźć na stronie ZTM w zakładce Rozkłady jazdy, a informacje o Święcie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii "Kierunek GZM" na specjalnej stronie internetowej poświęconej temu wydarzeniu.

Najnowsze informacje
Grafika: Nocne prace serwisowe systemów SDIP i reklamacji [Aktualizacja: 28.06.2024 r., godz. 11]
Nocne prace serwisowe systemów SDIP i reklamacji [Aktualizacja: 28.06.2024 r., godz. 11]

W noc z 1 na 2 oraz 2 i 3 lipca 2024 r. przeprowadzane będą serwisowe prace. Pierwsze z nich będą dotyczyć Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, a drugie systemu reklamacji. W tym czasie niektóre funkcjonalności tych rozwiązań będą niedostępne.

Grafika: Na Starganiec w Katowicach autobusem linii 275
Na Starganiec w Katowicach autobusem linii 275

Przypominamy, że 14 czerwca uruchomiona została linia na Starganiec w Katowicach. Podobnie jak w ubiegłym roku autobusy jeżdżą z centrów przesiadkowych Brynów i Ligota. Dzięki temu mieszkańcy zyskali łatwiejszy i bardziej ekologiczny sposób na dojazd do miejsca idealnie nadającego się do letniego wypoczynku.