Koncerty Dawida Podsiadło z udogodnieniami komunikacyjnymi

Data publikacji: 20.06.2024

Już 22 i 23 czerwca na Stadionie Śląskim zagra jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, czyli Dawid Podsiadło. Przygotowaliśmy specjalną ofertę, która pozwoli dotrzeć na koncert i wrócić do domu po całym wydarzeniu, nie martwiąc się o miejsca parkingowe.

Dwa dni z Dawidem Podsiadło

Dawid Podsiadło wystąpi na Stadionie Śląskim w najbliższy weekend i to właśnie na ten czas Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach wdroży szereg zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, zarówno tej tramwajowej, jak i autobusowej.  

Uczestnicy koncertów, którzy - choćby z racji ograniczonej liczby miejsc parkingowych - nie chcą jechać pod Stadion Śląski samochodem, będą mieli dogodną i bezpieczną alternatywę. Na szczególną uwagę zasługują linie tramwajowe 0 i 6, na których realizowane będą dodatkowe kursy. Ponadto na liniach tramwajowych 10, 15, 19 zostaną wprowadzone tymczasowe rozkłady jazdy zwiększające ilość kursów. Dzięki tym połączeniom ułatwione zostaną przejazdy m.in. pomiędzy przystankami Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Batory Zajezdnia. W tych dniach główny środek ciężkości w kwestii dojazdów będzie spoczywał na linii tramwajowej nr 0. Linia ta będzie kursować od godziny 16:00 co 5 minut, z kolei od 19:00 co ok. 2/3 minuty, natomiast po zakończonym koncercie linia będzie kursowała co ok. 3 minuty.

Na koncert Dawida Podsiadło nie będzie można dojechać autobusem z wyjątkiem dojazdów z przesiadką na tramwaj lub z tramwaju. Jest to spowodowane prawdopodobnym zamknięciem dla ruchu ul. Chorzowskiej w Katowicach oraz ul. Katowickiej i Wojska Polskiego w Chorzowie. Dlatego od godziny 17:00 autobusy w najbliższym otoczeniu Stadionu Śląskiego nie będą kursowały. Wszystkie powyższe informacje, wraz z innymi szczegółami, dostępne są na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty dot. zmian w komunikacji. 

Koncertowa pomoc dla pasażerów

W związku z rozmachem przedsięwzięcia jako organizator transportu publicznego ZTM podjął szereg działań, które mają ułatwić sprawny dojazd i powrót z tego wydarzenia.  Tak duża impreza wiąże się z licznymi zmianami, których celem jest minimalizacja utrudnień i jak najlepsze dopasowanie do oczekiwań klientów. We wszystkich zmianach pomogą się zorientować m.in. informatorzy terenowi. Będzie ich można spotkać na terenie Katowic oraz Chorzowa na głównych ciągach do Stadionu Śląskiego. Ich zadaniem będzie udzielanie informacji i odpowiednie pokierowanie fanów udających się i wracających z koncertu. Poza informatorami terenowymi ZTM zadba o to aby na przystankach pojawiły się zmienione rozkłady jazdy. Również w internecie będą zaktualizowane rozkłady, których dotyczą korekty. Z kolei na tablicach SDIP pojawią się informacje o koncercie Dawida Podsiadło i o związanych z tym modyfikacjach. Poza tymi kanałami komunikacji pomocą będą służyć też nasi konsultanci na bezpłatnej infolinii. Do nich także będzie można się zwrócić z prośbą o informację.

Dodatkowe informacje

Szczegółowe informacje dotyczące wdrażanych modyfikacji znajdują się na stronie internetowej ZTM w zakładce Komunikaty. Organizator komunikacji miejskiej zachęca do tego, aby zapoznać się z nimi przed wyjściem z domu na przystanek.