Lekcje komunikacyjne

Data publikacji: 23.01.2023

Po wakacjach wracają lekcje komunikacyjne. Ruszył nowy nabór.

18 września 2023 r. ruszył nabór do kolejnej edycji lekcji komunikacyjnych. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów ze szkół podstawowych, z klas II-III. Do zgłaszania się zapraszamy placówki z obszarów, gdzie dociera komunikacja ZTM, czyli z ponad 55 miast i gmin. Pierwsze zajęcia ruszą już w październiku.

Podczas warsztatów i lekcji pracownicy GZM opowiadają dzieciom o zasadach bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską oraz jej wpływie na środowisko. Poprzez zabawę najmłodsi uczą się o właściwych zachowaniach w autobusie, tramwaju i trolejbusie. Drugo i trzecioklasiści dowiadują się również, dlaczego korzystanie z transportu zbiorowego jest proekologiczne. Na obszarze Katowic lekcje współprowadzone są z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Jak się zgłosić?

Obok znajduje się specjalny formularz, który mogą uzupełnić przedstawiciele danej placówki edukacyjnej. Skan uzupełnionej karty zgłoszeniowej wystarczy przesłać na adres mailowy: kancelaria@metropoliagzm.pl. Wiadomość prosimy zatytułować „Zgłoszenie na lekcje komunikacyjne”. Po otrzymaniu formularza będziemy kontaktować się bezpośrednio
 z wyznaczonym w karcie zgłoszeniowej pracownikiem placówki. Wiadomości prosimy wysyłać od 18 września do końca maja. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W pierwszej edycji wzięło udział ponad 450 uczniów

Zarząd Transportu Metropolitalnego we współpracy z Komendą Miejską Policji w Katowicach prowadził zajęcia komunikacyjne dla dzieci z klas II – III szkół podstawowych z obszaru Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie, czym jest transport publiczny i jak korzystanie z niego wpływa pozytywnie na środowisko naturalne. Poznały główne zasady bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską i poruszania się na drodze.

Wszystko to w ramach nowego projektu „Wzorowy i bezpieczny pasażer”.

Warsztaty i lekcje komunikacyjne to zajęcia edukacyjne z zakresu publicznego transportu zbiorowego dla uczniów wczesnych szkół podstawowych. Podczas zajęć, pracownicy ZTM/GZM opowiadają dzieciom o zasadach bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską oraz jej wpływie na środowisko. Poprzez zabawę chcemy również nauczyć najmłodszych właściwych zachowań komunikacyjnych i zachęcić do podróżowania transportem zbiorowym.

Zajęcia w placówkach na terenie Katowic, prowadzone były we współpracy z Komendą Miejską Policji w Katowicach.

W pierwszej edycji lekcji komunikacyjnych wzięło udział prawie 500 uczniów, o czym pisaliśmy tutaj.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Departamentem Marki i Komunikacji Marketingowej tel. 32 74 38 402.