Metrolinia M10 utworzy szkielet połączeń między Katowicami i Tychami. Wyruszy w trasę 16 lipca

Data publikacji: 15.07.2022

Metropolitalna linia autobusowa M10 będzie kursować od 16 lipca na trasie Katowice Aleja Korfantego – Tychy Osiedle ‘’Z1” – Kobiór Centrum. Zastąpi ona linię autobusową 14.

Metrolinia M10 będzie kursowała przez cały tydzień od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych, co 30 min w dni robocze, a w dni wolne od pracy co 60 min.

Dzięki uruchomieniu linii M10 mieszkańcy zyskają szybkie bezpośrednie połączenie Kobióra z Tychami i Katowicami. Ponadto zapewni bezpośrednie połączenie rejonu ul. Mikołowskiej w Katowicach z dzielnicami Giszowiec i Murcki oraz Miastem Tychy.

Ponadto od 16 lipca wprowadzone zostaną korekty rozkładów jazdy na liniach 1, 4, 1N i M22.

Szczegóły w komunikacie ZTM: https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/2443/

 Metrolinie to dodatkowe połączenia autobusowe, cyklicznie uruchamiane od maja ubiegłego roku, które mają usprawnić poruszanie się komunikacją miejską po Metropolii. Docelowo wszystkich linii metropolitalnych ma być 32.

 

Najnowsze informacje
Grafika: Oświadczenie
Oświadczenie

Decyzją nr RKT-2/2018 Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że w okresie od 1 listopada 2015 r. do 31 grudnia 2017 r. KZK GOP stosował praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów.

Grafika: Masz bilet na mecz? Nie płacisz za podróż
Masz bilet na mecz? Nie płacisz za podróż

Uczestnicy meczu, który rozegrany zostanie w ArcelorMittal Park w Sosnowcu będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji ZTM.