Metrolinia M10 utworzy szkielet połączeń między Katowicami i Tychami. Wyruszy w trasę 16 lipca

Data publikacji: 15.07.2022

Metropolitalna linia autobusowa M10 będzie kursować od 16 lipca na trasie Katowice Aleja Korfantego – Tychy Osiedle ‘’Z1” – Kobiór Centrum. Zastąpi ona linię autobusową 14.

Metrolinia M10 będzie kursowała przez cały tydzień od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych, co 30 min w dni robocze, a w dni wolne od pracy co 60 min.

Dzięki uruchomieniu linii M10 mieszkańcy zyskają szybkie bezpośrednie połączenie Kobióra z Tychami i Katowicami. Ponadto zapewni bezpośrednie połączenie rejonu ul. Mikołowskiej w Katowicach z dzielnicami Giszowiec i Murcki oraz Miastem Tychy.

Ponadto od 16 lipca wprowadzone zostaną korekty rozkładów jazdy na liniach 1, 4, 1N i M22.

Szczegóły w komunikacie ZTM: https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/2443/

 Metrolinie to dodatkowe połączenia autobusowe, cyklicznie uruchamiane od maja ubiegłego roku, które mają usprawnić poruszanie się komunikacją miejską po Metropolii. Docelowo wszystkich linii metropolitalnych ma być 32.

 

Najnowsze informacje
Grafika: Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów
Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów

Po zakończeniu przebudowy pętli Chebzie i rozpoczęciu modernizacji torowiska wzdłuż ul. Dworcowej w Rudzie Śląskiej, wprowadzone zostaną liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zaczną one obowiązywać od najbliższej soboty (25 maja) i obejmą ponad 10 linii tramwajowych.

Grafika: Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy
Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy

Miasto Katowice oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamiają specjalną linię na studenckie Juwenalia. Autobusy, oznaczone jako S1, będą kursować między przystankami Katowice Sądowa a Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Przejazdy będą bezpłatne.