Metrolinia M10 utworzy szkielet połączeń między Katowicami i Tychami. Wyruszy w trasę 16 lipca

Data publikacji: 15.07.2022

Metropolitalna linia autobusowa M10 będzie kursować od 16 lipca na trasie Katowice Aleja Korfantego – Tychy Osiedle ‘’Z1” – Kobiór Centrum. Zastąpi ona linię autobusową 14.

Metrolinia M10 będzie kursowała przez cały tydzień od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych, co 30 min w dni robocze, a w dni wolne od pracy co 60 min.

Dzięki uruchomieniu linii M10 mieszkańcy zyskają szybkie bezpośrednie połączenie Kobióra z Tychami i Katowicami. Ponadto zapewni bezpośrednie połączenie rejonu ul. Mikołowskiej w Katowicach z dzielnicami Giszowiec i Murcki oraz Miastem Tychy.

Ponadto od 16 lipca wprowadzone zostaną korekty rozkładów jazdy na liniach 1, 4, 1N i M22.

Szczegóły w komunikacie ZTM: https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/2443/

 Metrolinie to dodatkowe połączenia autobusowe, cyklicznie uruchamiane od maja ubiegłego roku, które mają usprawnić poruszanie się komunikacją miejską po Metropolii. Docelowo wszystkich linii metropolitalnych ma być 32.

 

Najnowsze informacje
Grafika: Zobacz, jak korzystać z komunikacji miejskiej ZTM / Дізнайтесь, як користуватися громадським транспортом ZTM
Zobacz, jak korzystać z komunikacji miejskiej ZTM / Дізнайтесь, як користуватися громадським транспортом ZTM

31 maja kończy się możliwość korzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej dla obywateli Ukrainy, którzy w lutym przekroczyli granicę. Już teraz podpowiadamy, gdzie kupić bilet i jak korzystać z komunikacji miejskiej Zarządu Transportu Metropolitalnego. Після 31 травня припиняється можливість користування безкоштовним міським громадським транспортом для громадян України, які перетнули кордон у лютому. Інформуємо, де можна купити проїзний квиток і як користуватися міським громадським транспортом ZTM (Транспортного управління агломерації).

Grafika: Nowa, podwójna metrolinia. Połączy Gliwice, Zabrze, Bytom i Piekary Śląskie z lotniskiem
Nowa, podwójna metrolinia. Połączy Gliwice, Zabrze, Bytom i Piekary Śląskie z lotniskiem

20 sierpnia na ulice Metropolii wyjadą autobusy nowej linii metropolitalnej. Linia M16/M116 połączy Gliwice i Zabrze z Bytomiem, Piekarami Śląskimi, gminą Bobrowniki i Portem Lotniczym w Pyrzowicach. Linia kursować będzie przez cały tydzień i przez całą dobę.