Na Starganiec w Katowicach autobusem linii 275

Data publikacji: 24.06.2024

Przypominamy, że 14 czerwca uruchomiona została linia na Starganiec w Katowicach. Podobnie jak w ubiegłym roku autobusy jeżdżą z centrów przesiadkowych Brynów i Ligota. Dzięki temu mieszkańcy zyskali łatwiejszy i bardziej ekologiczny sposób na dojazd do miejsca idealnie nadającego się do letniego wypoczynku.

Odjazdy nowej linii zaplanowano co godzinę z obu węzłów przesiadkowych. Autobusy kursują między 9.00 a 19.00 od piątku do niedzieli a także w święta, od 14 czerwca do 15 września. Trasa biegnie w sposób następujący: Ligota Centrum Przesiadkowe – Panewniki – Kąpielisko Starganiec – Piotrowice – Ochojec – Brynów Centrum Przesiadkowe i z powrotem. Została ona zmodyfikowana względem ubiegłego roku – autobusy przejeżdżają przez Ochojec ulicą Jankego, co umożliwia większej liczbie mieszkańców skorzystanie z tej oferty.

Pełny rozkład jazdy dostępny jest na stronie ZTM. Linia 275 jest odpłatna i można nią podróżować w ramach obowiązującej taryfy przewozu w komunikacji miejskiej „Transport GZM”.

Najnowsze informacje
Grafika: Nocne prace serwisowe systemów SDIP i reklamacji [Aktualizacja: 28.06.2024 r., godz. 11]
Nocne prace serwisowe systemów SDIP i reklamacji [Aktualizacja: 28.06.2024 r., godz. 11]

W noc z 1 na 2 oraz 2 i 3 lipca 2024 r. przeprowadzane będą serwisowe prace. Pierwsze z nich będą dotyczyć Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, a drugie systemu reklamacji. W tym czasie niektóre funkcjonalności tych rozwiązań będą niedostępne.

Grafika: Ikarusami bezpłatnie przez cały lipiec
Ikarusami bezpłatnie przez cały lipiec

29 czerwca uruchomiona zostanie pierwsza bezpłatna linia obsługiwana taborem historycznym. Kolejne połączenia zostały zaplanowane na następne, lipcowe weekendy. Wszystko w ramach imprezy pn. "Kierunek GZM".