Nowa Taryfa przewozu. Sprawdź, co się zmieni

Data publikacji: 04.10.2022

Od 17 października zacznie obowiązywać taryfa czasowa. Zmiany obejmą też część biletów długookresowych i opłaty dodatkowe.

Co nowego w Taryfie przewozu?

  • Zamiast taryfy strefowo-czasowej obowiązywać będzie taryfa czasowa. Bilety jednorazowe ważne będą 20, 40 i 90 minut.
  • Wysokość opłaty za przejazd będzie zależeć od czasu podróży mającego odzwierciedlenie w rozkładzie jazdy.

Zmiany w opłatach dodatkowych:

  • Jazda bez biletu będzie kosztować 550 zł.
  • Pasażerowie, którzy w ciągu ostatnich 6 miesięcy od daty nałożenia opłaty dodatkowej korzystali z biletów długookresowych lub Metrobiletów, a łączny okres ważności tych biletów wyniósł co najmniej 170 dni, za przejazd bez ważnego biletu mogą zapłacić mniej.
  •  Zmieni się wysokość opłat dodatkowych za przejazd bez ważnego dokumentu przewozu i dokumentu uprawniającego do ulgi.

Zmiany w Cenniku:

  • Nowe ceny biletów jednorazowych/krótkookresowych oraz wybranych biletów długookresowych.

Bez zmian pozostały ceny biletów:

  • 24h+Kolej,
  •  Miasto 90,
  • 2 Miasta 90,
  •   Sieć 90,  Sieć 180,
  •  wieloprzejazdowych,
  •  Metrobiletów.

Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w sprawie przyjęcia "Taryfy przewozu [...]", bilety w formie papierowej, które zostały zakupione, przed zmianą cen biletów są ważne do 31 października. Po tym terminie konieczne będzie zaopatrzenie się w bilety uzupełniające. Szczegółowe informacje można znaleźć we wspomnianej Uchwale dostępnej tutaj.

Taryfa przewozu od 17 października i Cennik biletów od 17 października znajdują się w zakładce "Kup bilet lub doładuj ŚKUP". 

 

 

 

 

 

Najnowsze informacje
Grafika: Nad wodę i w podróż w czasie. Rusza wakacyjna oferta Transport GZM
Nad wodę i w podróż w czasie. Rusza wakacyjna oferta Transport GZM

Wraz z końcem roku szkolnego w komunikacji miejskiej Transport GZM zaczną obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy. Dzięki wprowadzanym przez gminy i Zarząd Transportu Metropolitalnego zmianom m.in. łatwiej będzie dojechać do popularnych kąpielisk. Poza tym na atrakcje związane z transportem zbiorowym mogą liczyć miłośnicy zabytkowych pojazdów.

Grafika: Bezpłatny transport na Kierunek GZM
Bezpłatny transport na Kierunek GZM

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ma już 9 lat, a także setki fantastycznych miejsc i ludzi, których warto poznać. 26, 27 i 28 czerwca będziemy obchodzić święto Metropolii.