Ponad 150 stanowisk przystankowych w Dąbrowie Górniczej zmienia swoją nazwę lub status

Data publikacji: 09.01.2023

Rada Miejska w Dąbrowie Górniczej zdecydowała o zmianie statusu lub nazwy 153 stanowisk przystankowych, dlatego przed rozpoczęciem podróży warto zapoznać się z opisem zmian.

Większość zmian obejmie nazwy przystanków. Niektórym przystankom zmieni się także status, co oznacza, że część z nich nie będzie, tak jak dotychczas, przystankami na żądanie. Tutaj Zarząd Transportu Metropolitalnego opublikował tabelę, w której zaprezentowane zostały zmiany. Uwzględniono w niej nie tylko dotychczasowe i nowe nazwy przystanków, ale także 39 linii autobusowych, które obsługują poszczególne stanowiska. 

Oficjalnie przystanki otrzymają nową nazwę lub charakter 14 stycznia. W praktyce jednak, z racji dużej skali zmian, wymiana rozkładów jazdy w terenie i aktualizacja danych w systemach informatycznych będzie dokonywana stopniowo i może potrwać do końca lutego. Przedstawiciele ZTM wskazują, że ostatnia taka modyfikacja, choć nie tak duża, miała miejsce latem 2022 r. w Mikołowie. Wówczas zmiany objęły 42 stanowiska.

Najnowsze informacje
Grafika: Rozwijamy się na wiosnę. Od 1 marca w Transport GZM nowe możliwości
Rozwijamy się na wiosnę. Od 1 marca w Transport GZM nowe możliwości

Z taryfy Transport GZM znikają dotychczasowe bilety 30-dniowe i „kolorowe” Metrobilety. Wszystkie bilety 30-dniowe zmienią się w Metrobilety, a każdy Metrobilet daje możliwość podróżowania również Kolejami Śląskimi i POLREGIO. Do tego dochodzi uruchomiony kilka dni temu Metrorower, z którego posiadacze wszystkich biletów okresowych mogą korzystać bez dodatkowych opłat przez 60 minut dziennie. Autobusami, tramwajami, trolejbusami, koleją i Metrorowerami.

Grafika: Masz bilet na mecz Zagłębia? Nie płacisz za podróż
Masz bilet na mecz Zagłębia? Nie płacisz za podróż

Kibice, którzy wybierają się na mecze Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.