„Profilaktyczny głos drogowy” – wspólna akcja ZTM ze służbami porządkowymi

Data publikacji: 03.11.2022

W minionym tygodniu na katowickim rynku służby porządkowe oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego przypominali przechodniom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i podczas korzystania z komunikacji miejskiej. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców, którzy brali udział w quizach i zabawach, a przede wszystkim przypominali sobie, jak zadbać o siebie i innych podczas podróży.

W akcji zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Katowicach, oprócz Zarządu Transportu Metropolitalnego, wzięli udział przedstawiciele: Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Straży Miejskiej, Policji, Służby Ochrony Kolei i Pogotowia Ratunkowego. Wszyscy przypominali o zasadach bezpiecznego podróżowania różnymi środkami transportu, w różnych okolicznościach, np. po zmroku. Na stoisku przygotowanym przez Zarząd Transportu Metropolitalnego mieszkańcy brali udział w edukacyjnych quizach, dzięki którym mogli sobie przypomnieć o tym, jak bezpiecznie podróżować np. z bagażem. 

Najnowsze informacje
Grafika: Zmieni się lokalizacja Punktu Obsługi Pasażera w Gliwicach
Zmieni się lokalizacja Punktu Obsługi Pasażera w Gliwicach

Od 5 grudnia gliwicki POP będzie mieścił się w nowo otwartym Centrum Przesiadkowym. Pasażerowie w jednym miejscu będą mogli załatwić swoje sprawy i przesiąść się do wybranego środka transportu.

Grafika: Dla pasażerów dojeżdżających do Gliwic ZTM przygotował dodatkowe informacje
Dla pasażerów dojeżdżających do Gliwic ZTM przygotował dodatkowe informacje

3 grudnia, w związku z oddaniem do użytku Centrum Przesiadkowego w Gliwicach, na terenie tego miasta zmieni się funkcjonowanie ok. 50 linii autobusowych. Zarząd Transportu Metropolitalnego podkreśla, że wśród tych linii są także takie, których trasa wykracza poza Gliwice i z tego powodu z modyfikacjami powinni się zapoznać także mieszkańcy np. Knurowa, Pyskowic i Zabrza. Teraz, aby pasażerom z tych miast ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej, organizator transportu przygotował dodatkowe materiały informacyjne.