„Profilaktyczny głos drogowy” – wspólna akcja ZTM ze służbami porządkowymi

Data publikacji: 03.11.2022

W minionym tygodniu na katowickim rynku służby porządkowe oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego przypominali przechodniom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i podczas korzystania z komunikacji miejskiej. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców, którzy brali udział w quizach i zabawach, a przede wszystkim przypominali sobie, jak zadbać o siebie i innych podczas podróży.

W akcji zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Katowicach, oprócz Zarządu Transportu Metropolitalnego, wzięli udział przedstawiciele: Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Straży Miejskiej, Policji, Służby Ochrony Kolei i Pogotowia Ratunkowego. Wszyscy przypominali o zasadach bezpiecznego podróżowania różnymi środkami transportu, w różnych okolicznościach, np. po zmroku. Na stoisku przygotowanym przez Zarząd Transportu Metropolitalnego mieszkańcy brali udział w edukacyjnych quizach, dzięki którym mogli sobie przypomnieć o tym, jak bezpiecznie podróżować np. z bagażem. 

Najnowsze informacje
Grafika: Rozwijamy się na wiosnę. Od 1 marca w Transport GZM nowe możliwości
Rozwijamy się na wiosnę. Od 1 marca w Transport GZM nowe możliwości

Z taryfy Transport GZM znikają dotychczasowe bilety 30-dniowe i „kolorowe” Metrobilety. Wszystkie bilety 30-dniowe zmienią się w Metrobilety, a każdy Metrobilet daje możliwość podróżowania również Kolejami Śląskimi i POLREGIO. Do tego dochodzi uruchomiony kilka dni temu Metrorower, z którego posiadacze wszystkich biletów okresowych mogą korzystać bez dodatkowych opłat przez 60 minut dziennie. Autobusami, tramwajami, trolejbusami, koleją i Metrorowerami.

Grafika: Masz bilet na mecz Zagłębia? Nie płacisz za podróż
Masz bilet na mecz Zagłębia? Nie płacisz za podróż

Kibice, którzy wybierają się na mecze Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.