„Profilaktyczny głos drogowy” – wspólna akcja ZTM ze służbami porządkowymi

Data publikacji: 03.11.2022

W minionym tygodniu na katowickim rynku służby porządkowe oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego przypominali przechodniom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i podczas korzystania z komunikacji miejskiej. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców, którzy brali udział w quizach i zabawach, a przede wszystkim przypominali sobie, jak zadbać o siebie i innych podczas podróży.

W akcji zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Katowicach, oprócz Zarządu Transportu Metropolitalnego, wzięli udział przedstawiciele: Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Straży Miejskiej, Policji, Służby Ochrony Kolei i Pogotowia Ratunkowego. Wszyscy przypominali o zasadach bezpiecznego podróżowania różnymi środkami transportu, w różnych okolicznościach, np. po zmroku. Na stoisku przygotowanym przez Zarząd Transportu Metropolitalnego mieszkańcy brali udział w edukacyjnych quizach, dzięki którym mogli sobie przypomnieć o tym, jak bezpiecznie podróżować np. z bagażem. 

Najnowsze informacje
Grafika: Bezpłatnie autobusem, tramwajem, czy trolejbusem? Wystarczy pobrać kupon
Bezpłatnie autobusem, tramwajem, czy trolejbusem? Wystarczy pobrać kupon

Uczestnicy niedzielnego meczu rozgrywanego pomiędzy drużynami Zagłębie Sosnowiec i Puszcza Niepołomice będą mogli bezpłatnie korzystać ze wszystkich połączeń komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM. Wystarczy mieć przy sobie bilet wstępu i specjalny kupon.

Grafika: Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Sosnowiec - sporo zmian w komunikacji tramwajowej
Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Sosnowiec - sporo zmian w komunikacji tramwajowej

Początek kwietnia przyniesie szereg zmian w organizacji ruchu tramwajowego na trasach łączących Katowice i Chorzów, Katowice i Sosnowiec oraz Świętochłowice i Chorzów. W jednych miejscach ruch tramwajów zostanie wznowiony, w innych wstrzymany. Wszystko to związane jest z realizacją zadań inwestycyjnych prowadzonych przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A.