Rozkład jazdy linii 610 dostosowany do potrzeb uczniów

Data publikacji: 20.02.2023

Na wniosek Urzędu Miasta Knurów zmieni się rozkład jazdy linii 610. Dzięki zmianom uczniowie będą mogli sprawniej docierać do szkół a po lekcjach szybciej wracać do domów.

Linia minibusowa 610 kursuje w Knurowie od grudnia ubiegłego roku. W mieście powstało wtedy szesnaście nowych przystanków, a trasa linii objęła obszary, do których wcześniej nie docierały pojazdy komunikacji miejskiej.

Na wniosek Urzędu Miasta w Knurowie, 27 marca (poniedziałek), wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy linii minibusowej, który został tak opracowany, by usprawnić dojazd i powrót z pięciu knurowskich szkół: Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich, Miejskiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Karola Miarki, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Królowej Jadwigi w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 7, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Marii Konopnickiej.

Nowy rozkład jazdy umożliwia przesiadki na przystankach Knurów Wojska Polskiego i Knurów Centrum Przesiadkowe w kierunku Szczygłowic, Gliwic, Gierałtowic, Zabrza, Rudy Śląskiej oraz Katowic, co jest szczególnie istotne dla uczniów spoza Knurowa.

Zaktualizowany rozkład jazdy linii 610 będzie można znaleźć tutaj.

Najnowsze informacje
Grafika: Bezpłatnie autobusem, tramwajem, czy trolejbusem? Wystarczy pobrać kupon
Bezpłatnie autobusem, tramwajem, czy trolejbusem? Wystarczy pobrać kupon

Uczestnicy niedzielnego meczu rozgrywanego pomiędzy drużynami Zagłębie Sosnowiec i Puszcza Niepołomice będą mogli bezpłatnie korzystać ze wszystkich połączeń komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM. Wystarczy mieć przy sobie bilet wstępu i specjalny kupon.

Grafika: Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Sosnowiec - sporo zmian w komunikacji tramwajowej
Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Sosnowiec - sporo zmian w komunikacji tramwajowej

Początek kwietnia przyniesie szereg zmian w organizacji ruchu tramwajowego na trasach łączących Katowice i Chorzów, Katowice i Sosnowiec oraz Świętochłowice i Chorzów. W jednych miejscach ruch tramwajów zostanie wznowiony, w innych wstrzymany. Wszystko to związane jest z realizacją zadań inwestycyjnych prowadzonych przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A.