Rozkład jazdy linii 610 dostosowany do potrzeb uczniów

Data publikacji: 20.02.2023

Na wniosek Urzędu Miasta Knurów zmieni się rozkład jazdy linii 610. Dzięki zmianom uczniowie będą mogli sprawniej docierać do szkół a po lekcjach szybciej wracać do domów.

Linia minibusowa 610 kursuje w Knurowie od grudnia ubiegłego roku. W mieście powstało wtedy szesnaście nowych przystanków, a trasa linii objęła obszary, do których wcześniej nie docierały pojazdy komunikacji miejskiej.

Na wniosek Urzędu Miasta w Knurowie, 27 marca (poniedziałek), wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy linii minibusowej, który został tak opracowany, by usprawnić dojazd i powrót z pięciu knurowskich szkół: Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich, Miejskiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Karola Miarki, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Królowej Jadwigi w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 7, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Marii Konopnickiej.

Nowy rozkład jazdy umożliwia przesiadki na przystankach Knurów Wojska Polskiego i Knurów Centrum Przesiadkowe w kierunku Szczygłowic, Gliwic, Gierałtowic, Zabrza, Rudy Śląskiej oraz Katowic, co jest szczególnie istotne dla uczniów spoza Knurowa.

Zaktualizowany rozkład jazdy linii 610 będzie można znaleźć tutaj.

Najnowsze informacje
Grafika: Bezpłatnie na mecze
Bezpłatnie na mecze

Autobusy, tramwaje i trolejbusy będą do dyspozycji kibiców piłki nożnej, którzy odwiedzą Zagłębiowski Park Sportowy w Sosnowcu. Bezpłatnie będzie można podróżować na podstawie biletów na mecze: Zagłębie Sosnowiec – Motor Lublin i Zagłębie Sosnowiec – Chrobry Głogów.

Grafika: Komunikacja ZTM bezpłatnie podczas Śląskiego Festiwalu Nauki
Komunikacja ZTM bezpłatnie podczas Śląskiego Festiwalu Nauki

Od 9 do 11 grudnia będzie można korzystać ze wszystkich połączeń autobusowych, tramwajowych, trolejbusowych bezpłatnie. Wystarczy pobrać specjalny kupon, który umożliwi dojazd i powrót z wykładów, warsztatów i innych atrakcji wydarzenia, w tym ze specjalnego stoiska mobilnościowego.