Spotkanie w Okręgowej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Tychach
Małgorzata Gutowska, dyrektor Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach, przedstawiła ofertę ZTM dla pracodawców podczas spotkania Komitetu Zrównoważonego Rozwoju Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach.
Tyska Izba Przemysłowo - Handlowa cyklicznie organizuje spotkania Komitetu Zrównoważonego Rozwoju, gdzie zaprasza przedstawicieli instytucji miejskich i regionalnych. Partnerem ostatniej konferencji był w ubiegły czwartek Zarząd Transportu Metropolitalnego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, reprezentowany przez Małgorzatę Gutowską. Dyrektor ZTM podczas spotkania zaprezentowała specjalną ofertę dla pracodawców, przedstawiając korzyści, jakie mogą uzyskać firmy przystępując do programu partnerskiego.
Transport publiczny to w dużej mierze odpowiedź na współczesne problemy miast. Aktywny udział w propagowaniu tej świadomości to sygnał o podjęciu przez firmy odpowiedzialnych działań na rzecz poprawienia jakości naszej wspólnej przestrzeni. Zrównoważony transport to element realizowania zasad biznesu społecznie odpowiedzialnego. Celem głównym oferty jest nawiązanie współpracy z pracodawcami, tak aby firmy również podjęły aktywne działania w promocji komunikacji miejskiej wśród swoich pracowników, zyskując jednocześnie korzyści ekonomiczne, pracownicze i wizerunkowe.
W dalszej części spotkania dyrektor tyskiego MZUiM przedstawił aktualny stan prac nad wdrożeniem Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem ITS w Tychach. Prezentacja systemu była połączona ze zwiedzaniem dyspozytorni ITS. Na koniec konferencji miała miejsce ożywiona dyskusja, w czasie której wymieniono poglądy na temat zaprezentowanej oferty oraz funkcjonowania komunikacji miejskiej w Metropolii.
Więcej na temat oferty ZTM skierowanej do pracodawców można przeczytać tutaj:

Bezpłatne autobusy i tramwaje na mecz Zagłębia ze Świtem Szczecin
Kibice, którzy wybierają się na mecz Zagłębia Sosnowiec ze Świtem Szczecin będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Wystarczy podczas podróży mieć ważny bilet na to spotkanie lub kartę kibica.

Ogrody Deszczowe GZM: Startuje nabór do 3. edycji
Do 13 maja 2025 r. można zgłaszać udział w kolejnej, trzeciej już edycji wydarzenia edukacyjnego „Ogrody Deszczowe GZM”, organizowanego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. Program skierowany jest do wszystkich typów placówek oświatowych – szkół, przedszkoli, uczelni – a także do organizacji pozarządowych.